به گزارش پرنیان گیل، شاهرخ یوسف زاده چابک درنشست خبری، با اشاره به گرامیداشت شهدای هفته دولت اظهار کرد: ما موفق شدیم، بسیاری از فعالیت هایی که پیش از این شروع شده بود را، ارتقا بدهیم.

وی با بیان اینکه درسال ۹۶ بیمارستان های آستارا و رضوانشهر را بازگشایی کردیم، عنوان کرد: ده ها پروژه بهداشتی با اعتبارِ۶ ونیم میلیارد تومان طی سه ماهه اول سال ۹۶ افتتاح شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: هفت مرکز جامعِ سلامتِ روستایی وشهری که مجموعا  ۵۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان هزینه ساخت دارد، درحال ساخت است.

یوسف زاده با اشاره به کلنگ زنیِ دومرکز درتالش گفت: پروژه های هفته دولت شاملِ ۱۰ پروژه با ۵ میلیارد تومان هزینه است.

وی از افتتاحِ بلوک هایِ زایمانیِ لنگرود و فومن با شرایط و امکانات جدید خبرداد وتصریح کرد: عدالت درسلامت و توسعه و دسترسی به امکانات برای همه، یکی از اهدافی است که دانشگاه دنبال می کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بیان کرد: در راستای طرح تحول نظام سلامت، خدمات سطح یک و دو دندان پزشکی با استفاده از دو دستگاه سیار دندان پزشکی با امکاناتِ کامل در۱۰۰ منطقه محروم گیلان ارائه می شود.

یوسف زاده با بیان اینکه از امروز این دستگاه ها، درمنطقه غرب وشرق گیلان و مناطق ییلاقی فعالیت خود را آغاز می کنند، افزود: تمام خدماتِ این اکیپ ها رایگان است و۱۳ خدمتی که پیش بینی کردیم، به طور مداوم و مستمر وبه صورتِ چرخشی، با اولویتِ گروه هدفِ زن باردار وشیرده و افرادِ کمتر از ۱۴ سال ارائه می شود.

وی با تصریح براینکه این کار درفصل هایِ بارندگی در مناطق پائین دست انجام می شود تا مشکلی برای رفت وآمد وجود نداشته باشد، گفت: شناسایی بیماری ها درروستاها نیز انجام می شود، اما برای اینکه بتوانیم، نظام ارجاع را راه اندازی کنیم، برای درمان های تخصصی، زیرساخت های لازم را با کلینیک های ویژه درحال ساخت در ۱۰ شهرِ استان آماده می کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطرنشان کرد: ممکن است که برایِ ادامه درمان هایِ دندان پزشکیِ واحد های سیار، به فعالیت های تخصصی و به ارجاع نیاز باشد، که هم اکنون کلینیک دندان پزشکی دانشگاه گیلان این خدمات تخصصی را انجام می دهد.

یوسف زاده با بیان اینکه ده کلینیک ویژه دراستان در رودسر، لنگرود، آستانه، لاهیجان، فومن، رودبار، آستارا، تالش، صومعه سرا و رشت، درحال ساخت است، تصریح کرد: واحد دندان پزشکی نیز دراین کلینیک ها پیش بینی شده است.

وی برلزوم توجه به بهداشت دهان و دندان درجامعه تاکید کرد وافزود: شاخص هایِ بهداشتیِ مربوط به دهان و دندان درکشور ما، حکایت از وضعیتِ بسیار نامطلوبی دارد که نشان می دهد مردم به نگهداری وسلامت دندان های خود توجه کمی دارند.

به گزارشِ پرنیان گیل دو دستگاهِ سیارِ ارائه ی خدماتِ رایگان دندان پزشکی در۱۰۰ نقطه گیلان توسط رئیس دانشگاه گیلان رونمایی شد.

انتهای پیام/