به گزارش پرنیان گیل، ورونیکا فاضلی بانوی تازه مسلمان آلمانی امروز عصر در نمایشگاه حجاب و عفاف کانون  فاطمی در پیاده راه فرهنگی رشت در جمع بانوان و با شرکت در برنامه رادیویی موج جوونی درخصوص سیره زندگی خود برای انتخاب اسلام گفت و اظهار کرد: در شناسنامه مسیحی بودم اما اینگونه تربیت نشدم، حرف خدا در زندگیمان نبود و الان متوجه شدم دین یعنی خدا یعنی زندگی و‌همیشه باید باشد.

2222222222222

وی با اشاره به اینکه باورها نسبت به خداباوری در سیستم غرب فرق میکند عنوان کرد: در اینترنت خواندم که آنها می خواهند جوانان ما درایران آزادی آنجا را داشته باشند و تازه مسلمان ها با تعجب سوال می کنند چرا اینجا مسلمانان فرق میکنند؟ یعنی نمیدانند موسیقی حرام است؟ حلال و حرام را هنوز رعایت نمیکنند؟

بانوی تازه مسلمان آلمانی با بیان اینکه رعایت شئونات اسلامی آنطور که باید در ایران رعایت نمی شود گفت: این همه شهید چرا دادیم؟ما روح و جسم داریم و هردو باید تغذیه شوند،سیستم کمونیست با انسان چه میکند!؟اگر فقط به جسم توجه کنیم و به روح توجه نکنیم جسم آسیب میبیند.

بانو فاضلی با اشاره به اینکه مشکلات الان عجیب و غریب است اظهار کرد: خداوند وقتی به ما حلال و حرام را گفته یعنی او از فطرت ما باخبر است.

وی با بیان اینکه در وجود من حلال و حرام ثابت شده است عنوان کرد: انسان برای رشد کردن به یک الگو نیاز دارد.

بانوی تازه مسلمان آلمانی با اشاره به طریقه محجبه شدنش گفت: من اوایل بی حجاب بیرون میرفتم و نگران بودم و این موضوع را با شخصی در میان گذاشتم و ایشان گفت اگر این کار را برای خدا انجام دهی خدا کمکت میکند و هنگام نماز از خدا خواستم که کمکم کند و از خدا خواستم که به او تکیه کنم.

بانو فاضلی با بیان اینکه با این توسل به بقیه یک‌ جواب عقلانی میتوانستم بدهم و خدا را در کنار خودم حس کردم اظهار کرد: ما خودمان را باید قوی کنیم و برای رشد خود الگو قرار دهیم.

وی در خصوص طریقه مسلمان شدنش گفت: من بعد از ازدواج با همسرم مسلمان شدم و نامی از اسلام نشنیده بودم و آقای فاضلی سعی کردند مرا به ایران بفرستند و فکر کردند که خداوند عنایتی کرده است.

بانوی تازه مسلمان آلمانی با بیان اینکه حجابم را با دعا بدست آوردم افزود: در آن موقع خدا کمکم کرد و احساس کردم قلبم باز شده است از کشور خودم به ایران سفر کردم ، فارسی نمیدانستم و استرس داشتم. در هواپیما از آلمان به ایران حرکت کردیم همه باحجاب بودند و با من برخورد محترمانه ای داشتند و اصلا حس غریب بودن نداشتم .

بانو فاضلی با بیان اینکه بین صحبت کردن ایرانی ها یک چیزی وجود داشت و آن هم محبت است اظهار کرد: آن محبت، محبت شیعه و اهل بیت است و آن نعمتی است که باید شکر کنیم.

وی افزود: در هواپیما یک‌صدایی می آمد که نه شعر و نه آهنگ بود و با شنیدن آن یک حس آرامش گرفتم و بعدها متوجه شدم که صدای قرآن بود وشنیدم که چند نفر از صوت قرآن مسلمان شدند و این به فطرت باز می گردد و این راه، بینش من را نسبت به مسائل قوی کرد و اگر چشم و گوشم به حرام باز بوده دیگر اینطور نبود.

انتهای پیام/