به گزارش پرنیان گیل، سرهنگ عباس بایرامی معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان نیز دراین نشست خبری برضرورت اجرایِ برنامه های دفاع مقدس درمحله ها وپایگاه ها تاکید کرد وافزود: توسعه فرهنگ دفاع، با برنامه هایی که مانند دفاع مقدس از جوشش مردمی درمحله ها و مساجد شکل گرفت، باید از کوی و برزن و محلات باشد.

وی با بیان اینکه برنامه های هفته دفاع مقدس، در قالب ۸ کمیته تخصصی، برنامه ریزی شد، گفت: سعی کردیم برنامه ها را براساس شعار سال و شعار هفته بچینیم.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان به برگزاریِ پیاده روی خانوادگی در جمعه آینده، قبل از شروع هفته دفاع مقدس اشاره و بیان کرد: ازهمه مردم برای شرکت دراین پیاده روی دعوت می کنیم و می توانند ازهدایا و جوایزآن استفاده کنند.

سرهنگ بایرامی با بیان اینکه اولین روز هفته دفاع با رژه نیروهای مسلح، در میدان مصلی برگزار می شود، خاطرنشان کرد: در این روز نمایشگاه های دفاع مقدس در نواحی ۱۸ گانه بسیج افتتاح می شود.

وی از اجرایِ رزمایش بزرگ فرهنگی، رزمیِ ستارگان درخشانِ ۳، از ۲۷ شهریور تا ۲ مهر در دهکده مقاومت، واقع در کیلومتر ۴ جاده تهران خبر داد و افزود: در روز شنبه اول مهرماه، که روز علم و فناوری، جوانان و سربازان نام گذاری شده است، از اساتید جوان نخبه بسیجی، ساعت ۱۵ و سی دقیقه در تالار حکمتِ دانشگاه گیلان، توسط سازمان بسیجِ اساتید تجلیل می شود و ارائه خدمات سرپایی و ویزیت رایگان و دیدار یگان های نیروهای مسلح با نمانیده  محترم ولی فقیه در استان، در این روز برگزار می شود.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه در روز دوشنبه سوم مهر، ۱۸ واحد عرصه های اقتصاد مقاومتی وصنایع تبدیلی، ۱۶۰ واحد مسکونی محرومین، افتتاح می شود، گفت: همایش اصناف و دفاع مقدس نیز دراین روز برگزار می شود.

سرهنگ بایرامی چهارشنبه پنجم مهرماه، را روز رزمندگان، پیشکسوتان، زنان اسوه های صبرو مقاومت، عنوان و اعلام کرد: یادواره ۳۳ شهید زن گیلان، ساعت ۱۶ درمصلی شهر پره سر توسط سپاه ناحیه رضوانشهر برگزار می شود.

وی با بیان اینکه بیمارستان صحرایی در بخشِ اطاقورِ لنگرود در روز چهارشنبه، برپا می شود، تصریح کرد: پنج شنبه ششم مهرماه، غبار روبی، عطرافشانی و گلبارانِ مزار مطهر شهدا در گلزارهایِ شهدایِ سراسر استانِ راس ساعت ۱۵ و ساعت ۱۴ برنامه مشق ایثار و کربلا در گلزار شهدای رشت توسط سازمان بسیج هنرمندان برگزار می شود.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان افزود: یک برنامه ویژه به لطف خداوند، در روز جمعه، ۷ مهرماه، با وجود به پایان رسیدنِ یک هفته، اما به دلیل تقارن با سالروز شهادتِ شهیدانِ بزرگ ما، با عنوان بزرگداشت فرماندهان شهید، ساعت ۲۰ در حسینیه حضرت اباالفضل(ع) سپاه قدس گیلان برگزار می شود.

انتهای پیام/