به گزارش پرنیان گیل، دومین جشنواره بازی رشت، درمنظریه، روبروی پارک بانوان، عصر دیروز با حضور برخی مسئولان شهری، خانواده ها و کودکان برگزار شد.

متین عاشوری، شهردار منطقه چهار رشت  در گفتگو با خبرنگار پرنیان گیل اظهارکرد: این جشنواره توسط تشکل ها برگزار شده است و ما درآن شرکت کننده هستیم.

وی فواید برگزاری چنین جشنواره هایی را کمک به رشد کودکان دانست و عنوان کرد: بازی به خلاقیت و شکوفاییِ کودکان کمک می کند واگر بچه ها، درجریانِ بازی هایِ هدف مند قرارگیرند، می توانیم درآینده جامعه پویایی داشته باشیم.

شهردارِمنطقه چهارِ رشت با اشاره به برگزاریِ اولین جشنواره بازی در منظریه درسال گذشته افزود: این سایت را که یک فضایِ باز و درمنظریه واقع است خودِ برگزار کنندگان انتخاب کردند.

تینا دلجو، مدیر برگزاریِ دومین جشنواره بازی رشت نیز درگفتگو با خبرنگار پرنیان گیل گفت: بچه های امروز که بچه های آپارتمانی هستند، نیاز دارند که درفضای باز به بازی هایِ مختلفی بپردازند و در فضای باز و درجمع بیایند و هدف ما این است که خود محوری را در کودکان امروزی کاهش دهیم.

وی با اشاره به رایگان بودنِ خدمات بازی در این جشنواره برای همه اقشار تصریح کرد: ما سعی کردیم همه اقشار با هر طبقه اجتماعی در جشنواره شرکت کنند.

مدیرِ اجراییِ دومینِ جشنواره بازی رشت با بیان اینکه از همه همسایگان محترم تشکر می کنیم، که سرو صدایِ ایجاد شده دراین جشنواره را تحمل می کنند، خاطرنشان کرد: اگر گذشتِ همسایگان نبود ما نمی توانستیم این زمین را برایِ اجرایِ جشنواره تحویل بگیریم.

دلجو با اشاره به روندِ برپاییِ این جشنواره که توسطِ ۲۵ نفر تیم اجرایی برگزار شده است، افزود: چند نفر ازبچه هایِ ۲۵ تا ۳۵ سال که دغدغه شهر رشت را درسر داشتند، به دنبال ایجاد راه هایی برای داشتنِ جامعه شاد گشتیم و به این نتیجه رسیدیم که باید کودکانِ شاد داشته باشیم، وازآنجائیکه بازی روش مناسبی برای شاد شدن بچه هاست این جشنواره را برپا کردیم.

وی با تصریح براینکه نسلِ ما بهترین خاطره های بچه گی اش این بوده است که درجمع بازی های کودکانه می کرد، گفت: پارسال، استقبالِ مردم از جشنواره فراتر از انتظار ما بود و از آن چیزی که فکر می کردیم واقعا بیشتر بود، و این ما را مصمم تر کرد که دوباره این کار را انجام دهیم.

مدیراجراییِ جشنواره بازی رشت بیان کرد: ما با کودکانِ سرطانی نیز کار می کنیم، سال گذشته میزبانِ کودکانِ کار و کودکانِ اوتیسم بودیم وامسال نیز یکسری از بازیها را برایِ این کودکان درنظرگرفتیم.

دلجو با تاکید براینکه مشکل اعظم نسلی که به مدرسه می روند، ضعیف بودنِ عضلاتشان است، عنوان کرد: برخی از بازی ها را با هدفِ تقویت عضلات بچه ها درنظرگرفتیم و بازی هایِ جدید ما، بازی هایِ تعادلی و پرتاب توپ هستند.

وی در پاسخ به سوالی در مورد آگاه سازیِ مادران درباره بازی های فضای مجازی، دراین جشنواره افزود: هدف ما این است که بچه ها را از بازی های فضای مجازی دور کنیم، کارشناسان، بازی های رایانه ای را برای بچه های زیر ۵ سال ممنوع کرده اند اما چون جامعه ما به این موضوع مبتلاست برای آگاه کردن مادران برای سال آینده، برنامه ای را درنظر می گیریم اما امسال دراین زمینه کاری نکرده ایم.

1 2 3

انتهای پیام/