به گزارش پرنیان گیل، حجت الاسلام والمسلمین ستارعلیزاده درنشست خبری با اشاره به وظایفِ خبرنگاران درتبیینِ معارف واطلاع رسانی به جامعه اظهارکرد: انبیاء واولیا، خود خبرنگارهستند و می توان گفت خبرنگاری، کاری است که انبیا نیز به آن مبادرت داشتند.

وی خبرنگاران را امینِ بیانات و گزارش های مسئولان دانست و عنوان کرد: خبرنگاران باید همان چیزی که بیان شده است را بیان کنند و وظیفه امینانه خود را انجام داده اند.

مدیرکل اوقاف گیلان با اشاره به اینکه محرم و عزایِ امام حسین(ع) ظرفیت خوبی برای خبررسانی دارد، افزود: تبلیغ محرم در واقع ظرفیت زیادی برای خبررسانی دارد و پیامِ محرم وظیفه انقلابی و حسینی و دینی ماست وتوقع اهلِ بیت این است که پیام محرم را به گوش جهانیان برسانیم.

 حجت الاسلام علیزاده با تصریح براینکه نام امام حسین(ع) به برکت انقلاب اسلامی و اثرگذاری عاشورا جهانی شده است، گفت: درسال گذشته ۵۰۰ کشورهمایش شیرخوارگان حسینی را برپا کردند.

وی با بیان اینکه انگلیس اقدام به ممنوع کردنِ شیرخوارگان حسینی کرده است، تصریح کرد: پیام عاشورا، پیام ایثار، شرافت، کرامت انسانی و اتمام حجت برای همه بشریت در دفاع از انسانیت، آزادی و آزادگی و استکبارستیزی است و پیامِ رعایت حجاب اسلامی و امر به معروف و نهی ازمنکر را برای همه دارد.

مدیرکل اوقاف گیلان رعایت حجاب اسلامی درسیره اهل بیت(ع) را بسیار با اهمیت عنوان و تاکید کرد: پیام عاشورا، برگشت به ولایت واسعه اهل بیت و پیام حقانیت جبهه حقیقت است.

علیزاده با بیان اینکه کربلا یک مکتب و فرهنگ است و حادثه ای نیست که تمام شده باشد، افزود: دنیا همچنان ازکربلا درس می گیرد و ازکربلا دم زدن برگرفته از یک فرهنگ متعالی است.

وی با تصریح براینکه اوقاف برنامه های خود را تحت عناوین مختلف برپا می کند و امسال طرح بزرگ بصیرت عاشورایی دربقاع متبرکه گیلان با شعار«کرامتنا الشهاده» که کلام حضرت امام سجاد است، برگزار می شود، گفت: ایشان فرمودند کرامت ما درمسیرشهادت است.

مدیرکل اوقاف گیلان با تصریح براینکه سازمان اوقاف درکل کشور و اوقاف گیلان دراستان، در راستایِ تبیین جایگاه حکومت اسلامی و نقش ولایت در اداره جامعه و بیان صحیح معارف و روشنگری درباره خرافات، طرح بصیرت عاشورایی را برپا می کنند، خاطرنشان کرد: دشمن درحال ضربه زدن از راه وارد کردن خرافات به عاشوراست و بصیرت افزایی در باره عاشورا ازدیگر اهداف ما دربرگزاری این طرح است.

عیلزاده اجرای امینانه نیات واقفان خیراندیش در۵۰۰ بقعه متبرکه را ازدیگر اهداف طرح بصیرت عاشورایی دانست و بیان کرد:  با اقدامات خوبی که برای همکاری و هماهنگی هیئت امنا، اطلاع رسانی در فضای مجازی و سایت ها و تشکیل جلسه با ائمه جمعه و جماعات صورت گرفته است، این طرح از تاریخ ۳۱ شهریور تا ۲۸ آبان ماه،  ازاول محرم تا آخر صفر تحت عنوان بصیرت عاشورایی برگزار می شود.

وی با بیان اینکه شیرخوارگان حسینی دراول محرم در۵۰۰ بقعه متبرکه برگزار می شود، افزود: دراین ایام همایش لبیک یا حسین دربقاع متبرکه درگیلان در۱۳ شهرستان و درحرم خواهر امام رضا(ع)  به صورت متمرکزِ استانی برپا می شود.

مدیر کل اوقاف گیلان با اشاره به اینکه قریب به ۳۰۰ مبلغ بومی وغیربومی برای طرح بصیرت عاشورایی استفاده می شوند، گفت:  همایش احلی من العسل، درششم محرم، نماز جماعت درظهرعاشورا، همایش رهروان زینبی ویژه بانوان در۱۲ محرم برگزار می شود.

علیزاده برلزومِ برپایی باشکوه نماز ظهرعاشورا با کمک وفرهنگ سازیِ اهل رسانه تاکید واعلام کرد: برپایی نماز، نماد ارادت و اقدام عملی به دستور امام حسین درهر عاشوراست و هنوز یاد ونام آن نماز درذهن ها وجود دارد.

وی با اشاره به برگزاریِ عزاداریِ اربعین حسینی دربقاع متبرکه و تجمع بزرگ لبیک یا رسول الله درآخر صفر، عنوان کرد: برپاییِ ایستگاه صلواتی، مداحی وعزاداری، غبارروبی بقاع و قبور شهدا، سیاه پوش کردن بقاع، خیمه های معرفت ازجمله برنامه های طرح بصیرت عاشورایی است.

مدیرکل اوقاف گیلان به آمادگیِ هیئت های امنا و خادمان بقاع برای برگزاریِ طرح بصیرت عاشورایی اشاره کرد و افزود: اربعین یک ظرفیتِ جهانی دارد و برپاییِ موکب دراربعین ازبرنامه های ماست که بعدا اطلاع رسانی می شود.

انتهای پیام/