حجت الاسلام والمسلمین اختردانش گفتگو با خبرنگار پرنیان گیل با اشاره به اینکه فریاد نصرت خواهی امام حسین(ع )، برای زمان های دیگر بود و خدا این فریاد را به گوش جهانیان رساند، اظهار کرد: درطولِ تاریخ، خیلی ها به فریاد هل من ناصر ینصرونی لبیک گفتند، چنانکه گاندی جنبش خود را الهام گرفته ازعاشورا می داند و چارلز دیکنز گفته است امام حسین برای ماندن اسلام این کار را کرد و فداکاری کرد و اشخاصِ دیگری مانند جرد جردان مسیحی ازعاشورا به بزرگی یاد کرده و متاثر شده اند.

اختردانش با پاسخ به این سوال، که مصادیق لبیک به اباعبدالله در زمان حاضر چیست؟ گفت: یازده جریان فکری در زمان کربلا و وقوع عاشورا بودند و روحیه ای حاکم بود که یکی از آقازاده ها به امام حسین(ع) گفت «با یزید کاری نداشته باشید و کار خود را بکنید و در مسجد نماز جماعت برگزار کنید»، امام(ع) فرمود «که اف بر این پیشنهاد باد».

وی با تاکید براینکه اگر یزیدهای زمان چنین پیشنهادی به ما بدهند، جوابشان همین است و هرآقازاده ای این را بگوید، پاسخش همین است، بیان کرد: بی تفاوتی نسبت به ظلم و استکبار و کاری به آن نداشتن، ازمصادیق خلافِ لبیک به امام حسین(ع) است.

این کارشناس مذهبی دفاع مقدس را دارایِ یک مدل عاشورایی دانست وتصریح کرد: تربیت نیرو بسیارمهم است و ائمه به آن بسیار اهمیت می دادند و تربیت نیرو برای امام زمان(عج)، لبیک به امام حسین(ع) است.

اختردانش با بیان اینکه برخی ها به اسم روشنفکری به عاشورا ومراسم عزا حمله می کنند، و می گویند چقدر عزا؟ چقدر مخارج؟ خوب نیست این مخارج را صرف فقرا کنیم؟! افزود: کسانی که این حرف ها را می زنند، حلقوم دشمن شده اند و حرف های دشمن را تکرار می کنند.

پرنیان گیل

وی با تاکید براینکه امام خمینی (ره) محرم وصفر را عاملِ زنده نگه داشتنِ اسلام دانسته اند، گفت: چرا از هزینه هایِ عزاداری کم کنیم وبا اینکه فقرا برای آن هزینه می کنند برای فقرا خرج کنیم؟ سالانه ۷۰۰ میلیارد تومان برای کنسرت ها خرج می کنیم، فقرا کجای این خرج ها هستند؟

کارشناس مذهبی با بیان اینکه سالانه  ۳۲۵۰ میلیارد تومان خرج سیگار و دخانیات می شود، و ۷ میلیارد تومان هزینه سفرهای ۲ میلیون ایرانی به ترکیه است، تاکید کرد: چرا درمورد آن خرج ها، حرفی نمی زنید؟؟؟ و دشمن به خوبی می داند که باید برای ازبین بردنِ اسلام و ظلم به مسلمانان، به عاشورا حمله کند.

وی برلزوم شبهه زدایی ازمراسم عزاداری تاکید و اعلام کرد: ما باید استوار بایستیم و جواب این شبهات را بدهیم، این ظلم و طفل کشی، فقط برای آن زمان نیست برای زمان ما هم هست و همواره این کشتار و ظلم و جنایت برقرار بوده است و همیشه باید حسینی باشد تا مردم را برای ایستادن دربرابر ظلم جمع کند.

انتهای پیام/