هاجرِجعفری درحاشیه برنامه مشق ایثار و کربلا که درگلزار شهدای رشت برگزار شد درگفتگو باخبرنگار پرنیان گیل اظهارکرد: برای دومین سال، به مناسبت هفته دفاع مقدس وایامِ محرم این برنامه برگزار می شود و هنرمندان جمله هایِ خوش نویسی شده را به مردم هدیه می کنند.
وی با اشاره به اینکه تحریرِ زنده خوش نویسان به مناسبت گرامیداشت یاد وخاطره هنرمندان شهید است، عنوان کرد: فضایی که درآن مردم با هنر وهنرمندان ارزشی آشنا شوند، تاثیرگذاری بیشتری دارد.
مسئول واحدِ بانوان بسیج هنرمندان گیلان افزود: از آنجائیکه هنرمندان، عارفانه های کوتاه و شعارها و اشعارمذهبی و کربلایی را دراین تحریر زنده خوش نویسی می کنند، پیام های وارزش های دفاع مقدس ومحرم را منتقل می کنند.
جعفری هنر را بهترین روش انتقال ارزش های کربلایی ودفاع مقدس دانست وگفت: سال گذشته، مردم  جمله ی “ما را مدافعان حرم آفریده اند”، بیشتر ازبقیه جملات، برای خوش نویسی، از هنرمندانِ ما تقاضا کردند که نشان می دهد، فرهنگ مقاومت و پاسداری ازحریم اهل بیت دربین مردم ما ارزشمند است.
وی با بیان اینکه هنرمندانِ متعهد، از زیباییِ روش هنری و اصلِ تعهد، برای ترویج ارزش ها و زیبایی های دین، با هم برخوردار هستند، تاکید کرد: باید برای بهره مندی از هنر، جهت ترویج پیام ها و ارزش های انقلابی برنامه ریزی کرد.

9999999999999999999

انتهای پیام/