به گزارش پرنیان گیل، حجت‌الاسلام بصیر سلحشور، با انتشار یادداشتی در فضای مجازی ضمن انتقاد نسبت به حذف مبانی و پیام‌های اصلی فیلمنامه سریال حضرت موسی(ع) نوشت: بنا بود فیلمنامه توسط خود مرحوم سلحشور جلوی دوربین برود و هرگونه تغییرات احتمالی هم با نظر ایشان اعمال شود چنانچه در ما‌بقی کار‌ها چنین بوده است.

JamNewsImage09162222

وی با اشاره به اینکه هر مؤلفی دارای حقوق مادی و حقوق معنوی است این سؤال را مطرح کرد که «پدر ما (فرج‌الله سلحشور) زمانی که فیلمنامه این سریال را به صداوسیما وا‌گذار کرد آیا حق آتش زدن آن یا حذف بسیاری از مبانی و پیام‌های کار را هم به تلویزیون بخشید؟!

فرزند مرحوم فرج‌الله سلحشور با اشاره به اینکه حقوق معنوی فیلمنامه «موسی کلیم‌الله(ع)» به ورثه او منتقل شده نوشت: سکوت ما به این خاطر بوده که بر خلاف برخی ناملایمات، به مدیریت صداوسیما امیدواریم و معتقدیم که در یک فضای تعاملی می‌توان دغدغه‌های مرحوم مؤلف را پیگیری کرد.

حجت‌الاسلام سلحشور با بیان اینکه تکلیف محتوای فیلمنامه و کارگردانی کاملاً روشن است تاکید کرد: چنین نیست که صداوسیما بگوید چون پول سناریو را ما داده‌ایم، پس مالکیت مادی و معنوی آن هم از آن ماست و ما تعیین می‌کنیم که چه کسی بسازد و چگونه ساخته شود یا چه بخش‌هایی از آن را بسازیم یا حذف کنیم.

وی ضمن دعوت مخالفان به گفت‌وگو در حضور رسانه‌ها نوشت: حرف ما کاملاً مبتنی بر مبانی گوناگون و استدلال است. حاضرم دلایلی مطرح کنم که چرا باید این اثر توسط آقای شورجه ساخته شود./کیهان

انتهایی پیام /