به گزارش پرنیان گیل، دکترغلامرضا اصغری درنشست خبری رسانه های گیلان با اشاره به اینکه ۲۴ مهرماه روز جهانی غذا نام گذاری شده است، اظهارکرد: میلیون ها نفر درجهان از گرسنگی و میلیون ها نفر براثر سوء تغذیه زود می میرند و فائو این روز را بخاطر جلب توجه جهانیان برای کمک به فقرا و جوگیری از مردن آنها براثرگرسنگی، روز جهانی غذا اعلام کرده است.
وی با بیان اینکه درکشور ما کسی براثرگرسنگی نمی میرد و برای شکرانه این نعمت باید آن را درست مصرف کنیم، عنوان کرد: درکشور ما سوء تغذیه وجود دارد و برخی از مشکلات ما براثر پرخوری و برخی دیگر براثر بد خوری ایجاد می شود.
رئیس سازمانِ غذا و داروی کشور برلزومِ پرهیز از اسراف و دور ریزیِ غذا در سفره ها، مهمانی ها، اداره ها و مراسم تاکید کرد وافزود: رسانه ها برای ترویجِ این موضوع، نقش اساسی دارند و باید دراین زمینه مردم را به پرهیز از اسراف تشویق نمایند.
اصغری با تاکید براینکه شعار روز جهانی غذا، اصلاح الگوی تغذیه برای حفظ و ارتقای سلامت است، گفت: بچه هایِ امروزدرمقایسه با کودکانِ دیروز بیشتر چاق می شوند و سبک بد غذاخوردن، پرخوری، کم تحرکی، استفاده از فست فودها ومواد غذایی غنی ازچربی و قند، مشکلات و بیماری های قلبی و عروقی، کبد چرب، دیابت و فشار خون را ایجاد کرده است.
وی به نگرانی ها در کشورمان، درباره محصولات تراریخته اشاره و تصریح کرد: پروتکلی در دنیا برای آزمایش و کنترل محصولاتِ تراریخته تعریف شده است که بعد ازبررسی ها، مطابق آن پروتکل، استفاده از این محصولات اجازه داده می شود که فقط دو محصولِ روغن سویا و ذرت مجوز دارند.
رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه اگر محصولی که وارد کشور می شود، تراریخته باشد، باید ازسوی کشور صادرکننده اعلام شود و ما درگمرک نیز از این نظر محصولات را آزمایش می کنیم، تاکید کرد: محصول تراریخته ای که مجوز داشته باشد و آزمایش شود، درصورتی که درکشور مبدا مورر استفاده باشد، می تواند درایران مورد مصرف قرار گیرد.
اصغری به نگرانی جهانی درمورد بررسی و دقت محصولات تراریخته اشاره کرد و افزود: ما در بازار نیز از محصولات نمونه برداری می کنیم و اگر بذری که تراریخته باشد، به ایران آورده و کشت شود، برای مثال دربذر برنج، خیلی خطرناک است.
وی درپاسخ به سوالات مکرر خبرنگاران مبنی بر وجود پالم در روغن های خوراکی وتشکیک درمورد روغن آفتابگردان و میزانِ استحصال روغن آن با توجه به قیمت تمام شده ی این محصول، گفت: من با اطمینان می گویم، هر روغنی دربازار موجود است مورد کنترل و ارزیابی قرار گرفته است و آن چیزی که رویِ برچسب روغن ها نوشته شده است، با محتوای آن ها یکسان است و تعارضی ندارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز دراین نشست با بیان اینکه ۷۳ درصد ازمرگ ومیر های کشور ما ناشی از بیماری های غیرواگیر است، اعلام کرد: در ایام تابستان و نوروز که گیلان، میزبان گردشگران است، نظارت ما بر روی مواد غذایی بیشتر است و۶۰ تن مواد غذایی خارج از استاندارد از چرخه توزیع امحا شد.
یوسفی چابک به استفاده از برچسب راهنمای مواد غذایی که به مصرف کنند درباره میزان نمک، چربی، اسیدهای چرب ترانس و قند موجود درمواد غذایی که اندازه گیری شده اند، اطلاعات می دهد، تاکید کرد: درحال حاضر، ۸۵ درصد از مواد غذاییِ گیلان این نشانگر ها را دارند و مواد غذایی پایه مانند برنج و چای زیرنظر جهاد کشاورزی است و فرآورده های غذایی، زیرنظر علوم پزشکی هستند.

انتهای پیام /