زهرا حصاری در روز جهانی غذا در گفتگو با خبرنگار پرنیان گیل، با اشاره به استفاده ازمواد نگهدارنده درمواد غذایی اظهارکرد: مواد نگهدارنده، به صورتِ آنتی اکسیدان هایی با پایه ی طبیعی ویا پایه ی شیمیایی ویا مواد افزوده شیمیایی هستند.

پرنیان گیل غذا2

وی با بیان اینکه نهادهای بین المللی بسیار معتبری، برساخت واستفاده ازمواد نگهدارنده نظارت می کنند، عنوان کرد: توسط کمیته امنیت غذایی اروپا، میزان استفاده از مواد نگهدارنده نظارت وبررسی می شود.

معاون غذا و داوری دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به میزانِ بیشتر استفاده از مواد نگهدارنده  بر روی مواد آرایشی و بهداشتی ودارویی نسبت به مواد غذایی افزود: این نظارت نه تنها بر روی مواد غذایی، اعمال می شود، بلکه بر روی مواد آرایشی وبهداشتی و مواد دارویی انجام می گیرد.

حصاری با بیان اینکه بخش کوچکی از تاریخ انقضاء مواد غذایی مربوط به مواد نگهدارنده است، گفت: تکنیک هایِ مطمئنی برای تعیینِ طول تاریخ استفاده ی مواد غذایی به کار گرفته می شود.

وی با تاکید براینکه نگرانی برایِ میزانِ مواد نگهدارنده و تاریخ انقضاء وجود ندارد، تصریح کرد: ما از بازار نیز نمونه برداری می کنیم که برای مصرف کننده، اطمینان بخش است واین نمونه بردای برای روغن ها هم انجام می شود.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید براینکه هرمطلبی که روی روغن های خوراکی نوشته می شود، صحیح است، خاطرنشان کرد: اگر روی روغنی نوشته شده که این روغن، از آفتابگردان، کنجد، کلزا ویا هسته انگور و… استحصال شده است، درست است و نوشته های برچسب با محتویات روغن، تفاوت ندارد.

حصاری با اشاره به اینکه درگیلان ۱۸۰۰ پروانه ی ساخت، در زمینه مواد غذایی وجود دارد، افزود: علوم پزشکی درمورد مواد غذاییِ فرآوری شده  نظارت دارد و نظارت بر روی مواد غذایی پایه مانند چای وبرنج با جهاد کشاورزی است.

وی برلزوم اصلاح الگوی مصرف غذا درکشور مان تاکید کرد و گفت: بیشترین علت مرگ ومیرِ ایرانی ها، بیماری های غیرواگیر است واین نشان می دهد که الگوی تغذیه ما بسیار نادرست است.

انتهای پیام/