معصومه عباسی به عنوان بانوی موفق گیلانی در مربیگری رشته های تکواندو، آمادگی جسمانی، کوهنوردی و داوری بومی محلی و مربیگری نقشه خوانی در کوهستان و از مدال آوران کشوری در رشته دارت و همسر و مادری نمونه که با وجود داشتن دو فرزند پسر توانست در رشته های مختلف ورزشی موفق شود به مناسبت هفته تربیت بدنی در گفت‌وگو با خبرنگار پرنیان گیل اظهار کرد: با تبریک هفته تربیت بدنی من رشته تکواندو را از سال۷۲ شروع کردم، و ورزش به من انگیزه ، شادی ، آرامش و تحمل همه موانع زندگی را به من آموخت.

وی با اشاره به فعالیت های کنونی خود در عرصه اجتماع گفت: درحال حاضر،مربیگیری و معلمی ورزش و دربعضی جاها هم بصورت پراکنده خدمت می کنم و مربیگری رشته کوهپیمایی،ومربیگری،نقشه خوانی در کوهستان را در پیشینه کاری و فعلی دارم که به طور عملی در کوهستان،مسیر یابی،نقشه خوانی را زیر نظر دو تکاور نیروی دریایی گذرانده ام اما با این وجود به طور کلی متاسفانه مورد بی مهری قرار گرفتم و به آنچه که باید در امور کاریم میرسیدم ،نرسیدم.

این بانوی موفق عرصه ورزش با بیان اینکه اولویت ورزشی فعلی من کوهنوردی است چون در طبیعت همچنان،روح وجسم در کنار هم،به ارامش میرسد خاطر نشان کرد: من در این عرصه موفق شدم به تمامی قلل مرتفع گیلان صعود کنم و مدتها هم عضو هیئت کوهنوردی بانوان گیلان نیز بودم ودر سال ۷۹جز چهار نفری تیم گیلان برا صعود سراسری،به بزرگترین قله،خاورمیانه ،دماوند شدم همچنین در سالهای گذشته نیز،قله های مرتفع مثل،قله سهند،قله های استان کرمانشاه،خراسان شمالی موفق به صعود شدم.

عباسی به مقام های کسب شده خود اشاره کرد و عنوان کرد: موفق به کسب مقامهای استانی و کشوری در رشته های مورد فعالیتم شدم از جمله کسب مقام استانی در رشته تکواندو و شرکت در ارودی انتخابی برترین کوهنوردان کشور،که دراین رشته در حال حاضر بیشتر فعالیت دارم.

وی با اشاره به فعالیت فعلی خود گفت: من،گاها درطول روز را در باشگاهای ورزشی میگذراندم و همزمان در چند رشته ورزشی و من در انتخاب رشته ها بنا به علایق و توانم این رشته های سخت مثل تکواندو یا کوهنوردی را انتخاب میکردم.

این بانوی موفق عرصه ورزش با تشویق دختران و بانوان برای ورود به عرصه ورزش تصریح کرد: به نظر من با امکانات وشرایط حاضر دختران ما که مادران آینده جامعه هستند،خیلی راحت تر وبهتر میتوانند در رشته های مختلف،فعالیت کنند .

عباسی درخصوص تربیت فرزندان و تشویقشان در این عرصه گفت: والدین باید از کودکی فرزندانشان را با ورزش آشنا کنند، به همین دلیل از یک سالگی،شاید کمتر هم پسرم را باخودم در کلاسهایم بردم تا با این محیط ها آشنا شود، و از چهار سالگی با یکی از رشته های مادر ،همچون ژیمناستیک ،وی را آشنا کردم وشروع به تمرین کرد و تا الان هم ورزش جز برنامه هفتگی پسرم هست، و در برنامه های کوهنوردی هم درکنارم است.

وی در پاسخ به اینکه چقدر ورزش بانوان مورد حمایت قرار می گیرد عنوان کرد: متاسفانه،باتوجه به شرایط موجود، هنوز هم بانوان به تنها چیزی که فکر نمی کنند و وقت نمی گذارند ورزش است. اگر دختران ما سالم باشند از لحاظ،جسمی،وحتی روحی، آنها فردا مادران شاد وسالمی در خانه و خانواده ونهایتا جامعه خواهند بود، پس میتوانند با حضور در عرصه ورزش،بتوانند جایگاه خود رادرجامعه حفظ کنند.

این بانوی موفق عرصه ورزش بانوان راهی را برای حضور بانوان در عرصه ورزش پیش راهشان گذاشت و عنوان کرد: در حال حاضر ما سعی کردیم،با تشکیل گروهی که در آغاز کار است ،گروهی با عنوان “گروه کوهنوردی بیواک” را راه اندازی کنیم تا بتوانیم بستر و محیطی را فراهم کنیم که دوستان و بانوانی که دوست دارند درمحیطی راحت و سالم و در کنار هم به فعالیت بپردازند وتا کنون هم در مناسبتهای مختلف،وبه صورت خود جوش،چندین برنامه به ارتفاعات گیلان از جمله، ماسال، فومن، ماسوله داشتیم و هدف ما هم حضور بانوان و اهمیت به سلامتیشان است که بتوانند از طبعیت موجود استفاده وباعث تقویت جسم وروح در کنار هم باشند که باکمک و ورودشان مارا در این امر یاری کنند.

22 33

انتهای پیام/