به گزارش پرنیان گیل، مادر شهید محمدرضا تورجی زاده در ویژه مراسم شام رحلت حضرت رسول(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) که دیشب در گلزار شهدای رشت برگزار شد با بیان اینکه وقتی محمدرضا شهید شد به او‌گفتم دعا کن به حق حضرت زهرا این جنگ تمام‌شود که من هر روز قاسم و عباس دفن می کنم اظهار کرد: شهید تورجی زاده در وصیتش نوشته بود پدرو مادرم مرا درقبر بگذارند لباس سپاه تنم کنند و پیشانی بند یازهرا(س) بر سرم ببندند .

وی با اشاره چگونگی تدفین شهید گفت: محمدرضا از ناحیه پهلو شهید و بازویش مجروح شده بود، زمانی که وصیتش را متوجه شدم گفتم پس من او را کفن میکنم. من بند کفن را خودم بستم صورتش را با گلاب شستم و من به تنهایی نمیتوانستم او را درقبر بگذارم و پدرش این کار را انجام داد.

مادر شهید به نمونه های اخلاقی بارزی از شهید اشاره کرد و عنوان کرد: این خصوصیات بارز این بود که نماز شبش ترک نمی شد و به حجاب اهمیت میداد.

وی با بیان اینکه شهدا هم دلشان میخواست زندگی کنند و زندگی تشکیل دهند اظهار کرد: اما متوجه شدند که جنگ است و باید بروند دفاع کنند و میدانستند که ممکن است هیچ چیز از آنها باقی نماند.

مادر شهید توجی زاده با بیان اینکه سعی کنید پیرو راه شهدا باشیدو پیام رسان خونشان شوید گفت: شما طوری باشید که شهدا میخواستند زیرا اینها وقتی یک سری مسائل را میبینند تنشان در قبر میلرزد.

وی با اشاره به اینکه در خدمت رسانی بر مردم منت نگذارید افزود: بعد از این اولادتان را طوری تربیت کنید که حجابشان را حفظ کنند و هم مردها نیز در جامعه مراقب‌ چشمشان باشند،احترام به پدر و مادر بگذارید، زیرا محمدرضا وقتی میخواست برود دست من و پدرش را میبوسید.

همسر شهید مسلم خیزاب نیز در ادامه این مراسم با اشاره به اینکه من‌ شاگرد مکتب علی هستم و‌ آمده ام جسمم را فدا کنم و این یعنی شعار کلناعباسک یا زینب(س) گفت: همانطور که عباس تمام هستی خود را برای ولایت گذاشت ،من هم آماده ام در این میدان تا همه هستی خود را برای ولایت علی (ع) و فرزندان علی(ع) بدهم.

وی با بیان اینکه بیاییم نگذاریم دشمنان به دین و ارزش و ایمانمان آسیب برساند عنوان کرد: وقتی وصل به خدا شوی این میشوی فرقی نمیکند عراق و سوریه باشی یا یمن ،هرجا که دین در خطر باشد به دفاع برمیخیزی و از تهدید آمریکا نمیترسی وقتی بنا شد ما سرباز مکتب اهل بیت(س) باشیم از هیچ‌چیز نمیترسیم.

همسر شهید خیزاب در خصوص شهدای مدافع حرم صحبت کرد وگفت: شهید تورجی زاده و‌شهید خیزاب و دیگر دوستانشان از لشکر مقدس ۱۴امام حسین(ع) در مسیر ایثار و ایستادگی، زیبا حرکت کردند و درخشیدند وما باید ادامه دهنده راهشان باشیم و حتی میتوانیم از شهدای مدافع جلوتر باشیم.

وی با اشاره به اینکه شهید خیزاب ارادت خاصی به شهید تورجی زاده داشت اظهار کرد: حتی مرا به نام همسر شهیدخیزاب خطاب می کرد و میگفت دوست دارم اولین کسی باشم که تو را به این نام خطاب میکند و میگفت نگاه کن ببین مادر شهید تورجی زاده و شهید خرازی چطور صبوری کردند و‌شما هم صبوری کنید.

همسر شهید خیزاب با بیان اینکه شهید خیزاب موقع رفتن گفت این مسیری که  دارم میروم برگشتی درکار نیست گفت: شهیدحججی ها مقابل دشمن ایستادند تا درکنار شهدا باشیم و امروز باید قدر این امنیت را بدانیم .

وی با بیان اینکه فرزندان ما از لذت پدر گفتن گذشتند تابه ذلت نیفتیم عنوان کرد: حفظ حجاب و حفظ کردن نگاه  سخت تر از تیرخوردن به سینه  همسر من و پهلوی شهید تورجی زاده نیست که اینها وظایفی به عهده ما گذاشتند و ما تا میتوانیم باید از شهدای مدافع حرم الگو بگیریم.

11 22 33

انتهای پیام/