به گزارش پرنیان گیل، نازنین زاغری متولد تهران است و اوایل دهه هشتاد در برخی از روزنامه‌ها فعالیت داشته و پس از مهاجرت از ایران در دانشگاه متروپلیتن لندن کارشناسی ارشد خود را در رشته ارتباطات گرفته است. دانشگاه انگلیسی به نام سوئَز، یکی از نشانگاه های اصلی سرویس جاسوسی انگلیس، ام‌آی۶، است و یک بنیاد ایرانشناسی دارد و خانم زاغری نیز در این بنیاد عضو است، در آنجا خانم زاغری با فردی به نام ریچارد رتکلیف آشنا می شود و بعد از یک سال و نیم از این آشنایی با وی ازدواج می کند.

وی به واسطه همین ازدواج تابعیت انگلیسی دریافت می کند.
ریچارد رتکلیف یکی از محققان حوزه خاورمیانه است که بارها به اسرائیل و چندین بار به ایران سفر کرده است.
حالا خانم نازنین زاغری، این فرد ایرانی- انگلیسی در آخرین رفت و آمد خود به ایران، فروردین ۹۵ در فرودگاه امام خمینی دستگیر می شود.
رسانه های انگلیسی و غربی در این مدت مدام با پخش گزارش ها و مصاحبه هایی می خواهند بگویند این فرد بی گناه است و برای دیدن خانواده به ایران آمده است.
در عین حال شبکه بی بی سی فارسی هم تلاش می کند که بگوید خانم نازنین زاغری هیچ خط و ربطی با این شبکه ندارد و نداشته است؛ اما عکسی منتشر شده از وی نشان می دهد که اتفاقا خانم زاغری خودش از هسته مرکزی پروژه ایران در بی بی سی بوده است؛ پروژه ای کاملا سری و امنیتی که اهداف متعددی را دنبال کرد./باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/