به گزارش پرنیان گیل؛ حمید قبادی در رونمایی از سیلابس‌های جدید درسی برای مد و لباس اظهار داشت: همکاری دولت با مراکز آموزشی باید منجر به تولید آثار فاخر شود و نه تنها در کشور بلکه در تمام حوزه‌های بین‌الملل نیز نمود داشته باشد.
وی با بیان اینکه در جشنواره مد و لباس فجر شاهد حضور حجم بیشتر طراحان جوان حرفه‌ای هستیم، افزود: امروزه مد و طراحی لباس به یک علم مبدل شده و بهره برداری فرهنگی و اقتصادی از این صنعت به وفور دیده می شود.
قبادی خاطرنشان کرد: هنرجویان ایرانی باید با نوگرایی، کارهای خود را به صورت مجموعه ای از طراحی همچون طراحی پارچه، کیف و کفش زیور آلات ارائه کنند تا بتوانند در آینده تبدیل به یک برند شوند.
دبیر کارگروه مد و لباس در خصوص مهمترین نکاتی که طراحان باید به آن توجه کنند، اظهار داشت: باید بتوانیم شاهد نمادها و نشانه های کاملا ایرانی و اسلامی در طراحی‌ها شویم.
وی در مورد ارائه محتوای مکتوب در مورد مد و لباس، گفت: به جز آنکه ما محتوای علمی و دانشگاهی داشته باشیم ما با تولید محتوای غنی و ارائه متون کتبی و مقالات و طرح های پژوهشی و اجرایی و با همکاری مراکز علمی خصوصی همچون مجتمع فنی تهران می‌توانیم با ارتباط با صنایع و شرکت‌های ضمن آموزش های به روز و مورد نیاز بازار کشور به گسترش صنعت مد و لباس کمک بسزایی کنیم.
قبادی در مورد ورود مجتمع فنی تهران به عنوان یک مرکز آموزشی برای تدوین سیلابس‌‌های درسی روز دنیا برای مد و لباس، افزود: امیدوارم مجتمع فنی تهران بتوانند نقش بسزایی در ساماندهی و ارائه استانداردهای آموزشی و مهارتی در کشور ایفا کند.
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس در خصوص استفاده از لباس های ایرانی و اسلامی و ترویج آنها توسط هنرمندان، گفت: اکثر هنرمندان یک طراح را کنار خود دارند و با شاخص های خود که در اختیار طراحان می‌گذارند لباس‌های خود را طراحی می‌کنند امیدوارم هنرمندان شاخص‌های هنری ایرانی مدنظر قرار دهند.
وی خاطرنشان کرد: مدل‌های لباس اجتماعی برخلاف رسوم اجتماعی تغییر نمی یابد و باید بتوانیم چندین مدل اجتماعی را طراحی و خلق کنیم./ایرنا

انتهای پیام/