به گزارش پرنیان گیل، ظاهر ماجرا تعامل‌های بین‌المللی و فعالیت‌هایی همگام با کشورهای پیشرفته دنیاست و حتی به‌عنوان دستاوردهایی ارزشمند رسانه‌ای می‌شوند. چیزی شبیه توافق پاریس که امریکا با تمام حواشی که برایش به وجود آمد، از آن خارج شد یا سند توسعه پایدار موسوم به سند ۲۰۳۰ که با ۱۷ هدفش تمامی ابعاد و زوایای اقتصادی، ‌اجتماعی، ‌سیاسی و فرهنگی را در‌بر‌می‌گیرد. همچنین توافقنامه‌هایی که در قالب توافقات بهداشت و سلامت با اهدافی انسان‌دوستانه به میدان می‌آید، نظیر برنامه۹۰۹۰۹۰ برای کنترل همه‌گیری ایدز تا سال ۲۰۳۰٫ در این میان ماحصل توافق با صندوق بین‌المللی جمعیت در اجرای برنامه‌های تنظیم خانواده و تحدید نسل نمونه‌ای از دستاوردهای چنین توافقاتی برای ملت ایران است.

جالب اینجاست که نتایج حیرت‌آور این برنامه هر چند ضربه‌ای سهمگین به پیکره جامعه ایران وارد کرد، اما آنقدر توانست رضایت صندوق جمعیت سازمان ملل را به دست آورد که تنها جایزه بین‌المللی را به واسطه تحدید نسلی غیر‌قابل‌جبران شامل حال ایران کرد. در برابر چنین روندی است که رحیم‌ پور‌ازغدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی معتقد است: ما شبه‌توافق‌هایی با سازمان ملل یا سازمان‌های بین‌المللی داریم که مشکوک هستند، یا نفوذ هستند یا در حالت خوشبینانه از سوی غرب کنترل می‌شوند. همچنان که کبری خز‌علی، عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان تصریح می‌کند: ‌اسنادی نظیر ۲۰۳۰ از طریق جریان نفوذ برای براندازی یا تبدیل دولت و مجلس به ماشین امضای عوامل نفوذی غرب برنامه‌های گسترده‌ای دارد، هر چند با هوشیاری مردم و مسئولان این جریان توفیق نخواهد یافت.

جریان «نفوذ» همچون موریانه‌ای می‌تواند پایه‌های کشور را از درون سست کند و یکی از اصلی‌ترین مصادیق توطئه‌های دشمنان برای براندازی نظام است و مدت‌هاست رهبر معظم انقلاب درباره این جریان و هوشیاری در برابر آن هشدار داده‌اند. کبری خز‌علی عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان در گفت‌وگو با «جوان» با اشاره به جریان نفوذ می‌افزاید: شبکه نفوذی که در بدنه اجرایی نظام با بازی با آمار و ‌تغییر نتایج تحقیقات تلاش می‌کند تا مسئولان و تصمیمات آنها را جهت‌دهی کند و به نفع خود تغییر دهد، می‌تواند کشور را با چالش‌هایی جدی مواجه کند. وی زمینه‌سازی برای ورود و فعالیت شبکه نفوذ را در توجه افراطی به سیاست‌های جهانی‌سازی می‌داند؛ ‌سیاست‌هایی که نه فقط در برنامه‌های قبل از انقلاب مورد توجه قرار می‌گرفت که بعد از انقلاب نیز به‌رغم تمام توفیقات و خدمات نظام اسلامی سیاست‌های برنامه اول تا ششم توسعه بر مبنای سیاست‌های توسعه غربی یعنی همان الگوی سکولار، ‌انسان‌محور و لذت‌محور تدوین شده است و هر قدر در این راستا حرکت کنیم، آثار و تبعات آن را بیشتر می‌بینیم.

نفوذ در پایان‌نامه‌های دانشجویی

رحیم پورازغدی نیز با اشاره به نفوذ دشمنان در کشور و استفاده آنها از نخبگان و برخی از مسئولان برای این موضوع تصریح می‌کند: در دو، سه دهه اخیر می‌بینیم که در برخی پایان‌نامه‌های دانشجویی اطلاعاتی جمع‌آوری شده که سازمان‌های جاسوسی غرب به دنبال آن بوده و برای دستیابی به این اطلاعات میلیون‌ها دلار خرج کرده و به آن نرسیده است و وقتی پیگیری می‌کنیم، می‌بینیم این پایان‌نامه به درخواست یک دانشگاه در امریکا یا انگلیس تهیه شده است. وی با اشاره به ترور دانشمندان هسته‌ای می‌افزاید: در این ماجرا هم در ابتدا تحت‌عنوان کارهای پژوهشی وارد شدند و بعد توانستند اسامی دانشمندان ما را به دست آورند و آنها را به شهادت رساندند.

ازغدی می‌افزاید: نهادهای امنیتی نسبت به مسئولانی که تابعیت دو‌گانه دارند هشدار دادند، ولی آقایان گفتند ما اصلاً چنین مسئولانی نداریم، ولی بعد دیدیم که اسامی مختلفی از این مسئولان بیرون آمد، متأسفانه روی این مسائل هم حساس نیستند. به گفته وی خبرهایی می‌رسد که دارند ماجرای ۲۰۳۰ را بدون عنوان ۲۰۳۰ و با عناوین دیگری پیگیری می‌کنند، متأسفانه بدون اینکه سند ۲۰۳۰ را بخوانند، یا اینکه بدانند چه می‌گوید از آن دفاع می‌کردند از آنهایی که می‌گفتند از هر چیز کوتاه بیاییم از ۲۰۳۰ کوتاه نمی‌آییم، پرسیدیم اصلاً شما متن آن را خوانده‌اید که جوابی ندادند.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی معتقد است: ما شبه توافق‌هایی با سازمان ملل یا سازمان‌های بین‌المللی داریم که مشکوک هستند، یا نفوذ هستند یا در حالت خوشبینانه از سوی غرب کنترل می‌شوند. وی تأکید می‌کند: برخی قرادادها با عناوین قشنگ هستند که گزارش نهایی آنها در اختیار هیچ نهادی در کشور قرار نگرفت و حتی در سایت یونسکو نیز قرار داده نشد، پس حق شفافیت و دستیابی به اطلاعات چه می‌شود؟

انتهای پیام /