به گزارش پرنیان گیل، برگزارکنندگان یازدهمین دوره جشنواره سینماحقیقت، پس از نمایش فیلمی تحریف‌آمیز درباره امام خمینی(ره) برای «فابریس پوشو» مدیر شبکه مستند آرته که سابقه تولید و پخش مستندهایی علیه اسلام و مسلمانان را در کارنامه خود دارد، نیز جشن تولد برگزار کردند!

وی از میهمانان این دوره از جشنواره سینماحقیقت بود که حضورش در تهران همزمان شد با سالگرد تولد ۵۲ سالگی‌اش. از این رو برگزارکنندگان جشنواره سینماحقیقت هم برای این مدیر فرانسوی جشن تولد برگزار کردند.

185550_184

یکی از نقاط تاریک کارنامه «فابریس پوشو» پخش فیلم ضدایرانی و ضداسلامی «یک خانواده محترم» از شبکه تحت مدیریت خود است. نکته قابل توجه این است که مسعود بخشی، کارگردان فیلم مذکور هم در جشن تولد پوشو حضور یافت. مهدی طباطبایی‌نژاد، مدیر مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و دبیر یازدهمین جشنواره سینماحقیقت نیز در این مراسم حضور داشت.
البته وقتی برخی از اقدامات سابق طباطبایی‌نژاد در جشنواره سینماحقیقت را مرور می‌کنیم، دعوت وی از فابریس پوشو و برگزاری جشن تولد برای وی چندان هم غریب به نظر نمی‌رسد. حضور یک متهم به اختلاس و فساد اقتصادی به عنوان مهمان ویژه مراسم اختتامیه دهمین دوره سینماحقیقت، دعوت از یکی از سران فتنه برای سخنرانی در دوره هفتم این جشنواره، نمایش فیلمی در تحریف زندگی امام خمینی(ره) در دوره اخیر و… که با دعوت از مدیر شبکه‌ای با سابقه پخش آثار ضدایرانی و ضداسلامی این پازل را تکمیل کرده است!

در حالی مدیر شبکه آرته برای برگزاری کارگاه آموزشی به ایران و جشنواره سینماحقیقت دعوت شده که جدای از مضمون ضدایرانی فیلم «یک خانواده محترم» باید پاسخگوی این مطلب باشد که براساس کدام مجوز و قوانین، این فیلم از شبکه تحت مدیریت وی پخش شده است، زیرا تهیه‌کنندگان و سرمایه‌گذاران فیلم مدعی هستند که هیچ‌گاه این فیلم را برای پخش در اختیار هیچ شبکه و پخش‌کننده‌ای قرار نداده‌اند.

ضمن اینکه مدیریت مرکز گسترش باید پاسخگو باشد که چرا در شرایطی که بسیاری از مستندسازان با بحران بیکاری مواجه هستند این مرکز با بودجه دولتی اقدام به دعوت از فردی با سابقه منفی به جشنواره کرده و با این بودجه برای وی جشن تولد برگزار کرده و با همین بودجه در سایت خود برای فابریس پوشو تبلیغ کرده‌اند؟
بررسی کارنامه طباطبایی‌نژاد به طور طبیعی باید موضوع مناسبی برای دستگاه‌های نظارتی کشور باشد!/شهدای ایران

انتهای پیام /