به گزارش پرنیان گیل، حجت الاسلام والمسلمین سلیمانی در دومین یادواره شهید مدافع حرم حامد کوچک زاده در مهدیه رشت با بیان اینکه امام در بدو ورودشان به خاک میهن اولین کاری که انجام دادند این بود که وارد بهشت زهرا شدند اظهار کرد: امام در بهشت زهرا شهدای عزیزمان را ولی نعمت این ملت معرفی کردند واولین جمله ای که امام برزبانشان جاری شد شرمندگی و قدرشناسی از مقام شهید بود.

وی با بیان اینکه شهدا از حیثیت سیاسی ما که با باور ها و اعتقادات ما امیخته بود تمام قد دفاع کردند و در برابر دشمنان ایستادند گفت: گذشت از آن زمان که امپریالیسم سیاسی فریاد بکشد و یک ملت ازاو بترسد امروز در فضای مجازی به جان جوانان افتاده است.

امام جمعه لنگرود در سالگرد شهید مدافع حرم حامد کوچک زاده با اشاره به اینکه در نظامی زندگی میکنیم و دنیایی را پشت سرمیگذاریم که مدل جدیدی از زندگی را به روی جهان گشوده است عنوان کرد: مدلی که امام به جهان ارائه کرد قابل دقت بود. امام در نامه اش به گورباچف گفته بود من میخواستم راه جدیدی را به شما نشان دهم و چنان تاثیرگذار بود که بازرگان به تفسیر قرآن روی آورد .
حجت‌الاسلام سلیمانی با بیان اینکه امام عزیزی که موج دوم بیداری را راه انداخت و با ورود خودش و با مبارزه با استکبارستیزی خودش راه را به ما نشان داد که خیلی ها خودشان را در این راه نشان دادند اظهار کرد: خیلی سخت نیست که بدانیم حامد کوچک زاده و مدافعان حرم برای اینکه از حریم انقلاب دفاع کنند جز کدام گروه هستند.وقتی امام با مبانی خودش انقلاب را تاسیس کرد یک گروه که واقعا به امام ارادت داشتند رشد کردند به نام منقلبین ، آنان کسانی هستند که در درون ظلم و ستیز بودند و نسبت به طاغوت زمان انزجار داشتندو سیرشان به سمت دولت اسلامی و تمدن اسلامی بود اما سیرشان درونی بود و کم همت بودند به لبنان و غزه و فلسطین کاری نداشتند فقط به مسائل کشور خود اکتفا میکردند.
وی در خصوص منقلبین خاطر نشان کرد: الان وقتی جوان ما به سوی شام حرکت میکند برای منقلبین جالب نیست و زود ماهیتش را نشان داده شد و قرآن نامشان را قائدین گذاشته است و حامد جز منقلبین نبود.
حجت الاسلام سلیمانی درخصوص گروه دوم گفت: این گروه باصفاست کسانی که سیر درون را به سیر برون گسترش دادند و به آنان انقلابیون میگویند.اینها تندرو هستند و تندروی همیشه کاذب نیست انقلابی تندرو است اما در صراط مستقیم. انقلابیون کسانی هستند که در فضای کشور خیلی آماده هستند و همیشه چشمشان تیزبین و دلشان قرص است و برای خودشان کار نمیکنند. انقلابیون واقعا در عرصه دفاع آتش به اختیارند.
وی افزود: ما امروز رخنه فرهنگی زیادی داریم و انقلابی آن است که رخنه و سستی را کم کند و امروز مثل حامد کوچک زاده زیاد داریم اما باید اندیشه شان بهتر شود.
امام جمعه لنگرود با بیان اینکه حامد منقلب نبود، انقلابی بود عنوان کرد: اما گروه سومی که امام تربیت کرد حامدها را مصداق عینی میکند.گروه انقطاعی بود.کسانی که انقلابی زندگی کردند و انقطاعی عروج کردند کسانی هستند که به جای اینکه گلیم خود را از زیر پای مردم بکشند خود را گلیم میکنند.انقدر مهربان هستند که حاضرند بروند میلیونها دورتراز مرز کشورمان بجنگند حامد کوچک زاده ها از این گروه هستند.

انتهای پیام /