به گزارش پرنیان گیل، حجت‌الاسلام و المسلمین علی محمدی دیشب در سوگواره یاس نبوی ویادواره ۳۳ شهید زن گیلان اظهارکرد: آنچه درباره فضائل حضرت زهرا(س) صحبت می کنیم از خدای متعال و احادیث پیامبر و ائمه است و آیات متعددی ازقرآن در شان حضرت زهراست و محققان وعلما بیش از ۱۳۰ آیه ی قرآن را درشان ایشان عنوان کرده اند.
وی با بیان اینکه آیه تطهیر درشان فاطمه(س) و خانواده بزرگوار ایشان نازل شده است، عنوان کرد: درجریان مباهله و مطابق این آیه، درجمعِ آنان زنی به جز حضرت زهرا(س) نبود وبا این توجه که کلمه «نساءنا»، بین کلمات فرزندان ونفوس آمده است، قطب و محور ابنا و انفس، حضرت فاطمه است.
رئیس سازمان اوقاف کشور به فرازی از حدیث کساء که خداوند در پاسخ به جبرئیل، افراد حاضر در زیر کساء را فاطمه و پدرش و همسرش و پسران او معرفی می کند، اشاره کرد وافزود: محور این جمله که می گوید،« هم فاطمه و ابوها و بعلها و بنوها» حضرت زهراست.
محمدی با تصریح براینکه آیات مودت و ذوی القربی، و ۱۸ آیه از سوره دهر در شان ام ابیهاست، گفت: سوره کوثر درشان ایشان نازل شد و مجموعا حضرت زهرا یک بانوی قرآنی است که خدا درمنقبت او صحبت فراوان کرده است.
وی با بیان اینکه جملاتی که پیامبر، درباره حضرت زهرا(س) فرموده اند درباره هیچ کس دیگری نگفته اند، تاکید کرد: پیامبر عقل کل هستند و ازروی احساس وبدون حساب و از روی محبت پدر به فرزند، این سخنان را درباره فاطمه نگفته اند بلکه دستور خدا را اطاعت کرده اند.
نماینده ولی فقیه درسازمان اوقاف کشور، با اشاره به این سخن پیامبر که زهرا روح و جان من است، بیان کرد: تمام مخلوقات به احترام پیامبر خلق شده اند، پس حضرت زهرا که روح پیامبرهستند، دلیل خلقت است.
محمدی با تاکید براینکه محبت به زهرا ازسوی پیامبر ازروی محبت پدر به فرزند نیست، افزود: پیامبر تمام قد دربرار حضرت زهرا بلند می شدند و درپاسخ برخی ها که اعتراض می کردند، می فرمودند «این دستور خداست».
وی گفت: پیامبردرباره فاطمه(س) فرموده اند که فداها ابوها(پدرش فدای او) و فاطمه ام ابیها( مادرپدرش) است.
رئیس سازمان اوقاف کشور سخنان حضرت علی(ع) درباره حضرت زهرا را، سخن ازباب حکمت دانست و بیان کرد: حضرت علی می فرمایند که هروقت حضرت زهرا را می دیدم تمام غم و اندوه من برطرف می شد و هیچ وقت ازمن چیزی تقاضا نکرد که من نتوانم فراهم کنم و هیچ موقع مرا به غضب نیاورد.
محمدی به سخنان امام حسن عسکری(ع) وامام مهدی(عج) که فرمودند «ما حجت خدائیم برهمه، اما مادرمان فاطمه(س) حجت خدا برماست» و «اسوه من حضرت زهراست»، اشاره و تصریح کرد: حضرت زهرا عبد و بنده صالح خداست و برخی ازکسانی که به لحاظ اعتقادی از ائمه دورند می گفتند که فاطمه عابدترین فرد زمانش بود.
وی با بیان اینکه فاطمه زهرا عبد الهی است و وظیفه اش را درهمه جا عمل می کند، افزود: اگر دفاع حضرت زهرا از ولایت نبود، معلوم نیست که ولایت امام علی به ما می رسید و یا درتاریخ باقی می ماند.
رئیس سازمان اوقاف کشورگفت: ایشان برای مطرح کردن ولایت، مدبرانه، فوق العاده و با ایثار و فداکاری حاضر شدند.
محمدی برلزوم الگوگیری از حضرت زهرا تاکید و ابراز کرد: حضرت زهرا تلاوت قرآن، نگاه به چهره ملکوتی پیامبر و انفاق فی سبیل الله را محبوبترین کارها نزد خویش دانسته اند.
وی با تصریح براینکه خیلی ها پیامبر وامام زمان خود را دیدند ولی دشمن آنها شدند و نگاه به چهره ولی خدا باید همراه با پذیرش ولایت باشد، اظهارکرد: برخی ها فکرمی کنند که حضرت زهرا چون بی چیز و فقیر بودند، زندگی فقیرانه ای داشتند که کاملا غلط است.
نماینده ولی فقیه درسازمان اوقاف کشور با اعلام اینکه فدک ملک شخصی فاطمه بود و درآمد بالایی داشت، افزود: ولی ایشان همه درآمد خود از فدک را در راه محرومان صرف می کرد و به انتخاب خودش ساده زندگی کرد .
وی برلزوم الگوگرفتن از زندگی حضرت زهرا دوری از اشرافی گری و تجملات به خصوص در زندگی مسئولان، تاکید کرد وگفت: به گفته مقام معظم رهبری(مدظله العالی) تجمل گرایی مسئولان، حرکت ارتجاعی است.
رئیس سازمان اوقاف کشوربه زندگی ساده امام خمینی ومقام معظم رهبری به عنوان رهبران جامعه اسلامی اشاره وبیان کرد: حضرت زهرا زهد اختیاری و انتخابی داشتند و هنر این است، وقتی که انسان داراست و توانایی دارد، ساده زندگی کند.
محمدی با اشاره به اینکه درتاریخ دو گروه شکست خورده اند، ابراز کرد: کسانی که خسته و کسانی که ازهدف خود منحرف شده اند، شکست خوردگان تاریخ هستند.
وی افزود: قرآن کسانی را که صبرو استقامت ومداومت داشته باشند و کسانی که نسبت به آیات خدا یقین و باور داشته باشند را پیروز معرفی می کند.رئیس سازمان اوقاف کشور با بیان اینکه مردم ما به راه امام و رهبر ایمان و یقین وباور دارند و درسال های پس از انقلاب، براین راه مداومت داشته اند، افزود: مردم عزیز ایران، عملا ثابت کرده اند که نسبت به راه اسلام و امام ایمان و باور دارند که درراهپیمایی ۲۲ بهمن این موضوع را نشان داده اند.
محمدی به توطئه های دشمنان برای نابودی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: دشمنان اهل بیت درصدد هستند که مردم را ناامید کنند، اما به یاری خداوند، مردم با پیروی از راه اهل بیت و قرآن آنها را ناکام می گذارند.

به گزارش پرنیان گیل، در این مراسم ، عزاداران با پیکر شهید علیرضا آفرین با حضور برخی از افراد خانواده ی این شهید بزرگوار وداع کردند.

انتهای پیام/