به گزارش پرنیان گیل، حجت الاسلام والمسلمین سعید مهدوی، مسئول جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان درهمایش زندگی به سبک شهدا، در روز بزرگداشت بانو ام البنین(س)، اظهار کرد: اگردوستان وخانواده های شهدا نسبت به شهدا محبت داشته باشند اما نسبت به سبک زندگی آنها، بی تفاوت باشند، بیشترین ظلم ازسوی آنها به شهدا روا شده است.

وی با بیان اینکه یکی از مهم ترین ویژگی های شهدا معیت با پیامبرخدا(ص) براساس شهودی است که به دست آورده بودند، عنوان کرد: انسان کامل جذبه هایی دارد که انسان های زیادی درتاریخ وحتی دشمن هم نسبت به آنها، ارادت داشتند، اما شهدا صرفا به امام ارادت نداشتند بلکه معیت و همراهی با انسان کامل داشتند.
مسئول جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان با اشاره به اینکه قرآن می فرماید که محمد(ص)، پیامبر خداست و کسانی که همراه اوهستند، با کفار شدید و دربین خود مهربان هستند، گفت: این آیه، تجلی غیرت اهل ولاست و شهدا محبی هستند که فقط ارادت نداشتند، بلکه همراه امام معصوم نیزبودند که معنایش این نیست که ازنظر زمانی و مکانی همنشین وهمراه هستند، بلکه با «غیرت» نسبت به امام، که نتیجه ی شدت با دشمنان امام است به مقام شهود و همراهی رسیدند.
حجت الاسلام مهدوی با بیان اینکه خیلی از ما نسبت به امام ارادت داریم ولی چیزی که همراهی با امام را رقم می زند، شدت با کفار و غیرت است، خاطرنشان کرد: «ام وهب» درظاهرمدت های طولانی مسیحی بود و با امام حسین(ع) همراه نبود اما درعاشورا نسبت به مولا غیرت داشت وموقعی که سرپسرش را به سمت او پرتاب کردند، اجازه سوء استفاده به دشمن و محزون شدن امام را نداد.
وی با تاکید براینکه نمی شود درحوزه های مختلف زندگی، سبک زندگی اسلامی را پیش بگیریم اما نسبت به کفار شدید نباشیم، افزود: اگر کسی با دشمنان شدت نداشته باشد، خودخواهی ها، هوس خواهی ها، ویژه خواری ها و فساد ها، او را دشمن مومنان می کند؛ چون با کفار شدید نشده است، نسبت به مومنان هم مهربان نمی شود.
کارشناس فرهنگی با تصریح براینکه شهدا اینقدر غیور بودند که دوست داشتند ظاهر زندگی خود را نیز مانند امام قرار دهند، گفت: درطول تاریخ اگر می خواستند، مردم را امتحان کنند، بررسی می کردند که چقدر نسبت به جانشینِ ولی اطاعت می کنند؟
مهدوی با اشاره به اینکه خواصی که حیثیت ولی خدا را ببرند، قیامت بدی خواهند داشتند و وای برآنها! بیان کرد: شهدا نسبت به ولایت فقیه غیرت و محبت داشتند.
وی با بیان اینکه ام البنین(س) قبل از سه پسر شهیدش به مقام شهود رسیده بود، تاکید کرد: برای رسیدن به مقام معیت ولی خدا، بانوان جامعه باید نسبت به ولی خدا غیرت داشته باشند.
کارشناس مذهبی با بیان اینکه عصاره ی سبک زندگی شهدا را باید درسیره و زندگی ام البنین(س) ببینیم، افزود: وقتی ام البنین(س) وارد خانه زهرا(س) می شود واحساس می کند با بردن نام فاطمه ممکن است بچه های زهرا(س) و ولی خدا محزون شوند، از امام علی(ع) می خواهد که او را به نام دیگری صدا بزند.
مهدوی گفت: ام البنین(س) دربستر بیماری از دنیا می رود اما شهیده است چون وجودش را محبتی فراگرفته است که بواسطه شهود ولایت امام حسین(ع) را درک کرده است.
وی با تاکید براینکه ام البنین(س) مودب پرور و شهید پرور است ودر زندگی، فرزندانش را مانند خودش، غیور بار می آورد، تصریح کرد: اگرشمر ناظر به نسبت به خانوادگی، عباس(ع) را درکربلا، صدا می زند عباس(ع) جواب نمی دهد، چون دست پرورده ی ام البنین(س) است و او غیرت را به عباس(ع) یاد داده است.
مسئول جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان عنوان کرد: وقتی بشیر می خواهد، خبرِ شهادت چهار جوان رشیدش را به ام البنین(س) بدهد تا زمانی که خبر شهادت امام را نداده است، ناله او بلند نمی شود.
مهدوی افزود: ام البنین مادری است که به عباس یاد می دهد، حسن وحسین را برادر خطاب نکند، و یک عمر عباس(ع) ناظر به تربیت ولایی ام البنین(س) زندگی کرد و تنها درلحظات آخر و درلحظه شهود، آنجایی که زهرا(س) او را فرزند خود خواند، عباس(ع)، حسین(ع) را برادر می خواند.

وی لازمه غیرت به امام معصوم را غیرت به جانشین او دانست و گفت: بهایی ها، سلطنت طلب ها، صهیونیست ها، مفسدان اقتصادی و خواص آلوده، همه به شخص ولی فقیه حمله می کنند و ما باید از شخص ولی فقیه دفاع کنیم و در این موضوع درحال امتحان شدن هستیم.

مسئول مرکز خانواده سپاه قدس گیلان نیز در این همایش، اظهار کرد: ما با تاسی به شهدا تلاش می کنیم تا ان شاء الله سبک زندگی شهدایی را درخانواده واجتماع رقم بزنیم.


معصومه پرسا عنوان کرد: مرکز فرهنگی وخانواده سپاه امکانات خود رابسیج کرد تا برنامه ای را برای زنده نگه داشتن یاد وخاطره ی شهدا، فداکاری های پاسداران وخانواده های شهدا و رزمندگان برنامه ای داشته باشیم.
وی افزود: ام البنین بانویی بزرگوار و مادر ۴ شهید کربلاست که شجاعت را دربین خانواده ترغیب می کردند.
مسئول مرکز خانواده سپاه قدس گیلان با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری درباره سبک زندگی اسلامی گفت: شهدای ما درهمین زمان زیستند و ما می توانیم، آن چیزی را که شهدا می خواستند درزندگی خود جاری کنیم.
پرسا تصریح کرد: امیدواریم سکنات، رفتارو برخورد اجتماعی و نوع مدیریت جامعه براساس سبک زندگی شهدا باشد که آن، چیزی جز پیروی از حضرت آقا و دستورات اسلام نیست.

انتهای پیام/