به گزارش پرنیان گیل، معلول توانمند صومعه سرائی ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار ما گفت: چند روز پیش از بهزیستی با بنده تماس گرفتند، تا برای دریافت فرم کمیسیون به بهزیستی شهرستان بروم، به بهزیستی مراجعه و فرم را دریافت کردم اما توضیحاتی درباره ی این فرم به من ندادند، و فقط گفتند این فرم کمیسیون پزشکی می باشد، من هم آنرا مطالعه نکردم، فردای آن روز به بهزیستی برای اینکه دکتر مرا ویزیت کند، مراجعه کردم، از آنجا که منزل بنده دور می باشد و قادر به راه رفتن هم نیستم آژانسی هم برای رفت و برگشت گرفته بودم هنگامی که وارد بهزیستی شدم، فرم را همراه با ۲۵‌ هزارتومان حق ویزیت از من خواستند، من هم از موضوع حق ویزیت (حق مشاوره) اطلاعی نداشتم، شوکه شدم و گفتم: مگر افرادی که مددجو هستند حق ویزیت باید پرداخت کنند؟ من پولی برای ویزیت ندارم و صدایم را بالا بردم، این همه راه را فقط برای ویزیت، آژانس دربستی گرفته ام ، بعد پول ویزیت هم بدهم؟!دیگر از کجا باید پول بیاورم؟

معلول توانمند صومعه سرائی ادامه داد: وقتی به اتاق دکتر فیزیوتراپیست وارد شدم، صدای مرا که شنیده بود، با خشونت تمام با من برخورد کرد، گفتم: پول ویزیت ندارم، آیا مرا بدون پول، ویزیت می کنید؟ گفت: نه و فرم کمیسیون ارجاع را برایم پرت کرد، و من از اتاق دکتر موسوی که اکنون در صومعه سرا فیزیوتراپیست است، خارج شدم.

وی افزود: هیچ فردی حق ندارد با معلولین جامعه با پرخاشگری صحبت کند، زیرا معلولان افرادی بودند که تا به امروز مهر سکوت برلب زده اند، و کمبودهای خودرا فریاد نزدند، در نداشتن ها زندگی کردند و خدارا شاکر بودند، و اما به کدامین حق باید ۲۵هزار تومان حق مشاوره پرداخت کرد؟ و با آنها با خشونت در جامعه برخورد کرد؟جلوی پای معلولین آنقدر مانع است که شما هم مانع تراشی می کنید؟معلولیت محروم شدن نیست،اما دیگر چیزی نمانده است که نفس کشیدن را هم برایشان محروم کنید.

معلول توانمند صومعه سرایی تصریح کرد: روی صحبت بنده با دکتر پارسی مدیر کل بهزیستی استان گیلان است آیا معلول باید بمیرد؟ حق حیات ندارد؟آیا از زندگی پر فراز نه، پرنشیب معلولین خبر دارید؟ که ۲۵هزارتومان بابت حق مشاوره از آنها دریافت می کنید؟معلولین اگر پول دار بودند که تحت پوشش بهزیستی نمی شدند، این روزها اسم بهزیستی هم تغییر یافته است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: معلولان نیز مانند سایر افراد به ورزش وامکانات ورزشی نیاز دارند، اما آیا این امکانات بطور رایگان در اختیار آنان قرار داده می شود یاخیر؟ معلولین در جامعه چه جایگاهی دارند؟بهزیستی همچین مزایایی در اختیار آنان قرار میدهد یا نه؟/بهجت خبر

انتهای پیام