به گزارش پرنیان گیل، حجت الاسلام والمسلمین ستارعلیزاده درنشست خبری با اشاره به وظایف ذاتی اوقاف ولزوم همدلی و تعامل با اصحاب رسانه برای اجرای این وظائف، اظهارکرد: توصیه رئیس سازمان اوقاف کشور نیز این است که با اصحاب رسانه تعاملات دوستانه داشته باشیم تا از ظرفیت هایی که رسانه ها وجود دارد، استفاده کنیم.

وی اصحاب رسانه را یکی از موثرترین اقشاردر تبدیل بقاع متبرکه به قطب های فرهنگی و ترویج و تبیین وقف دانست وعنوان کرد: وقف باب ورود بشریت به همه خوبی ها است، اما مظلوم واقع شده است و اگر برکات و مواهب وقف تببین شود، خدمات بزرگی انجام می پذیرد.

مدیرکل اوقاف گیلان با بیان اینکه امامزادگان نیز مایه آرامش وبرکات برای جامعه هستند، افزود: کارفرهنگی درامامزادگان و ترویج فرهنگ وقف از مصادیق آتش به اختیار هستند.

علیزاده با تصریح براینکه  برنامه هایی که اوقاف اجرا می کند، کارشناسی وابلاغ  شده از سوی سازمان است، گفت: اوقاف برنامه محور است و تاکید بر روی اجرای برنامه ها داریم ودر حوزه بقاع متبرکه یک برنامه جامع و کامل دراختیار داریم و قرار است بهتر هم بشود.

وی با اشاره به ابلاغ برنامه های سال آینده به روسای اداره های اوقاف تصریح کرد: یکی از طرح هایی که از اولویت های برنامه های ماست، ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی و نشر معارف اسلامی،  با هدف خدمت رسانی به زائران و مسافران  بقاع متبرکه است.

مدیرکل اوقاف گیلان به برگزاری طرح آرامش بهاری برای هشتمین سال، اشاره و بیان کرد: بیش از سه هزار نفر از خادمین رسمی و افتخاری و هیئات امنا و همکاران ما و ۲۵۰ مبلغ که بیشترشان اعزامی از قم هستند، برای اجرای طرح آرامش بهاری مشارکت می کنند.

علیزاده یکی از جذاب ترین اقدامات فرهنگی را برپایی خیمه های معرفت با حضور روحانیان کارآزموده، متخصص و آموزش دیده دانست و افزود: غرفه های کودکان و نوجوانان، تربیت فرزند و رفع اختلافات خانوادگی و حجاب و عفاف و… درخیمه های معرفت دایر می شود که تقاضا داریم به صورت ویژه انعکاس یابد و معایب و حسن های آن به ما گفته شود.

وی با اشاره به اینکه برنامه دیگری که مانند سال های قبل، برگزار می شود، برگزاری نماز جماعت، قرائت آل یاسین و دعای توسل است، گفت: با توجه به تقارن شهادت امام هادی با عید نوروز، هنگام تحویل سال، توسل مختصری به امام هادی داریم و صلوات خاصه امام رضا و دعای تحویل سال در بقاع متبرکه پخش می شود.

مدیرکل اوقاف گیلان ازبرگزاری مسابقات فرهنگی و اهدای جوائزدرایام نوروز خبر داد و خاطرنشان کرد: نظافت محیطی وآراستگی ۷۰ سوئیت و زائر سرا و بقاع متبرکه، طرح ایستگاه سلامت و ویزیت رایگان ازسوی پزشکان و همچنین نظارت وبازرسی تیم استان و شهرستان و اقدامات اجرایی و امنیتی ازدیگر مسئولیت های اوقاف، در اماکن مذکور است.

علیزاده با بیان اینکه ۸ خیمه ی ویژه معرفت که تمامی غرفه ها درآن ها دایر است، برپا می شود، اعلام کرد: تعداد خیمه های معرفت از۶۵ خیمه در سال گذشته  به ۷۰ خیمه  درسال جاری رسیده است.

وی با تصریح براینکه امسال ۵۶ مورد وقف داشتیم که  ۴۳۰ میلیارد ریال ارزش گذاری شده است، افزود: نزدیک به ۷۰ مورد اجرای نیات امینانه واقفان درسال جاری انجام شده است.

انتهای پیام/