به گزارش پرنیان گیل، مرداد سال گذشته بود که خبر سفر و حضور یکی از بانوان شجاع عراقی که توانسته بود جمعی ۵۸ نفره از سربازان عراقی را از دست داعش نجات دهد در ایران رسانه ای . این بانو که ام قصی نام داشت به دعوت مینو اصلانی رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور ساعتی را مهمان این مجموعه بی نظیر مردمی شد.

ام قصی که نام کامل او «عالیه خلف صالح»، در واقعه یورش تروریست های داعش به پایگاه هوایی اسپایکردر تکریت در فاصلهٔ میان یازدهم تا پانزدهم ژوئن ۲۰۱۴ میلادی؛ ده ها تن از جوانانی را که گریخته بودند پناه داده و سپس زمینه خروج آنان از منطقه را فراهم کند او در دیدار با مسئول بسیج جامعه زنان کشور در خصوص بانوان ایرانی گفت: زنان ایرانی در واقع اسلام حقیقی هستند و من امیدوارم در عراق با فرهنگ سازی، بتوانم مثل زن ایرانی را بسازم.

این بانوی شجاع که همسر و فرزند و برادرزاده اش توسط گروه داعش به شهادت رسیده است در بخشی از صحبت هایش با اشاره به اینکه یکی از راهکارهای دشمن برای سلطه و نفوذ در کشورهای مسلمان ایجاد تفرقه بین مذاهب مختلف در آنجاست، گفت: وجود قومیت ها و مذاهب مختلف در عراق که از این لحاظ شببیه ایران است، این موضوع را کانون توجه دشمنان برای ایجاد تفرقه و حکومت کردن، کرده است!

وی از انگلیس و آمریکا به عنوان سردمداران این شیوه سلطه گری نام برد.

اما ” داعش” گروه تروریستی است که ترامپ رئیس جمهوری وقت آمریکا در مورد شناسنامه آن می گوید: « دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا در مصاحبه با برنامه “۶۰ دقیقه” شبکه سی بی اس نیوز گفت: هیلاری کلینتون (نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا) با سیاست‌های احمقانه‌اش داعش را اختراع کرد. او مسئول ظهور داعش است. کلینتون، باراک اوباما را راهنمایی کرد چرا که فکر نمی‌کنم اوباما چیزی بداند و بلد باشد. فکر می‌کنم اوباما به کلینتون تکیه کرده است همانطور که برنی سندرز گفت قوه تشخیص و قضاوت کلینتون بسیار بد است. او از قوه تشخیص و قضاوت و غریزه‌های بدی برخوردار است.»

جای بسی تعجب دارد که حال ۵ فروردین امسال ام قصی زن قهرمان و داغ دیده عراقی از  ظلم گروه آدمکش داعش، از سوی کشوری که نه تنها پدر و مادر داعش بلکه حامی همه ترویست های بین المللی هستند به عنوان زن قهرمان و شجاع سال ۲۰۱۸  شناخته و معرفی می شود.!

و توسط ملانیا ترامپ، همسر رئیس جمهور آمریکا، جایزه بین المللی «زن شجاع» سال ۲۰۱۸ را دریافت می کند!.

البته در قبول دعوت آمریکا از سوی ام قصی حرف هایی وجود دارد اما نباید همیشه به نیمه خالی لیوان نگاه کرد چه اینکه بانویی توسط سردمدار ترویست پروری و حمایت از تروریست بین الملل به عنوان زن شجاع سال ۲۰۱۸ میلادی انتخاب شده است که نمونه بارز یک زن الگوی سوم را در خود به منصحه ظهور رسانده است. زنی که نه شرقی است و نه غربی بلکه مجاهد است و قبل از آنکه ابرقدرت پوشالی و دایه داغ از مادر بخواهد او را به عنوان زن شجاع معرفی کند به عنوان مصداقی از زن الگوی سوم در کشور ما مورد پذیرایی و تقدیر و تجلیل قرار گرفته بود.

شاید بتوان گفت دعوت و تجلیل از ام قصی به عنوان زن شجاع سال ۲۰۱۸ توسط آمریکا یاد آور این ضرب المثل است که سرش را بشکن و نخودو کشمش در جیبش بریز.. و اگر امریکایی ها در پس سیاست خصمانه و مکارانه خود دست بر الگوهای زنان مسلمان گذاشته اند و ام قصی را از بین ۹ زن دیگر به عنوان زن شجاع آن هم در سال ۲۰۰۸ میلادی انتخاب کرده اند، این بانوی گرانقدر و بصیر و ام شهید عراقی از سوی جهان اسلام در بین میلیون ها زن به عنوان یکی از زنان الگوی سوم که زنانی تاریخ و تاریخ ساز و ماندگار هستند انتخاب شده است./طنین یاس

انتهای پیام/