به گزارش پرنیان گیل، مدت هاست که کشورهای بیگانه برای تسلط بر ایران، سراغ حربه قدیمی خود برای فتح اندلس رفته و سعی دارند بی حجابی و بی بندو باری را میان جوانان ایرانی ترویج داده و به مرور زمان از این راه زمینه را برای سیطره بر ایران را مهیا کنند.

بهانه اصلی رسانه های وابسته به غرب برای ترویج بی بند و باری در ایران، آزادی است؛ موضوعی که اساسا با زندگی بشری سازگار نیست چرا که آزادی مد نظر آنها عاقبت به هرج و مرج منتهی شده و در هیچ کشوری تاکنون اجرا نشده است.

در حالی رسانه های وابسته به غرب به دنبال ترویج فرهنگ غربی در ایران هستند که امروزه یکی از معضلات بزرگ جوامع غربی، موضوع تجاوز به زنان است که تا پارلمان اروپا، به عنوان یکی از بزرگترین نهادهای آزادی و رعایت حقوق بشر هم کشیده شد.

این رسانه ها از لزوم آزادی انسان در انتخاب در هر زمینه ای سخن می گویند در حالی که در تمامی کشورها، برای حفظ جامعه، انسان ها ملزم به رعایت برخی قوانین خاص اجتماعی هستند؛ اما بلندگوهای تبلیغاتی دشمنان ایران با وارونه جلوه دادن حقیقت، ادعا می کنند که انسان حق دارد هرگونه پوششی در جامعه داشته باشد.

تقریبا اکثر کشورهای جهان با توجه به فرهنگ حاکم بر آن کشور، در مسئله پوشش، قوانین و محدودیت های خاصی را با توجه به اماکن مختلف وضع کرده اند و دولت ها شهروندان خود را در انتخاب پوشش به طور کامل آزاد نگذاشته اند.

در ایران هم با توجه به فرهنگ اسلامی، در موضوع پوشش، قوانین اسلامی حاکم شده است.

البته در نگاه اسلام حجاب مختص بانوان نیست بلکه با توجه به تقسیم بندی هایی که در منابع دینی در موضوع حجاب مطرح شده، مشخص می شود که مردها هم باید حجاب را رعایت کنند اما در پوشش، از آنجاکه زن ها از زیبایی بیشتری برخوردار هستند و قوه شهوت در مردها قوی تر است، احکام بیشتری برای زن ها در زمینه پوشش مطرح شده است.

البته حجاب آثار مثبت فراوانی در جامعه دارد اما مهمترین اثر حجاب، رعایت شخصیت زن در جامعه و نگاه به دور از شهوت به او در جامعه است.

نمونه های از آثار مثبت حجاب

۱٫ حجاب، نیاز فطری

انسان ها یک نیاز فطری درونی به نام حیا و شرم دارند. انسان در هیچ مقطعی بدون پوشش زندگی نکرده است و این مطلب حاکی از وجود شرم و حیای ذاتی انسان است. از آیات مربوط به خلقت حضرت آدم و حوا نیز فطری بودن پوشش و حجاب استفاده می شود. پس حجاب پاسخ مثبت به این نیاز درونی و فطری است که در نهایت به سلامت روانی فرد منجر می شود.

۲٫ حفظ بهداشت روانی

یکی از فواید و آثار مهم حجاب، ایجاد آرامش روانی است. در حقیقت حجاب زن باعث می شود تا جامعه به او، به عنوان یک انسان نگاه کند نه به عنوان وسیله ای برای رفع نیازهای مرد.

بی شک بی حجابی و بی بند و باری و نمایش زیبایی ها یک زن به جنس مخالف، موجب افزایش هیجان ها و التهاب های جنسی می گردد و صددرصد در نوع نگاه مرد به زن تغییر ایجاد می کند.

۳٫ بر چیدن زمینه فساد

بد حجابی زن در جامعه آتش هوس را در اندرون مرد می افزاید و مردان کم اراده و سست عقیده را به چشم چرانی که خود منشا بسیاری از مفاسد است وادار می سازد؛ که “امام صادق «علیه السلام» می فرمایند: «نگاه تیری از تیرهای زهرآگین شیطان است چه بسا یک نگاه که حسرت طولانی در پی دارد.» بنابراین حجاب زمینه بسیاری از مفاسد را بر می چیند.

این مسئله نه تنها زمینه ساز فساد است بلکه بنیان خانواده را نیز مورد تعرض قرار داده و باعث بی میلی مرد به همسر و ترغیب وی به سوی روابط نامشروع می شود.

به زیباترین شکل ممکن به دختر بی حجاب امر به معروف و نهی از منکر نماییم!

از آنجا که عموم مردم در خصوص ناهنجاری بی حجابی وظایف خاصی برعهده دارند، سزاوار است در تشویق و ترغیب دیگران به این وظیفه دینی و اسلامی بهترین گزینه و روش را انتخاب نمایند، از جمله شاخص هایی که موضوع تأثیرگذاری امر به معروف و نهی از منکر را افزایش می دهد، توجه به نرمی کلام، خیر خواهی، حسن برخورد، رفتار محترمانه و مؤدبانه همراه با محبت است. زمانی که مخاطب بفهمد شما او را دوست داشته و از سر دلسوزی مطلبی را به او تذکر می دهید، راحت تر می پذیرد.

باید به این نکته توجه کنیم: کوتاهی و سهل انگاری در حوزه مسئولیت های دینی و رها کردن جبهه فرهنگی، زمینه نفوذ و تسلط را برای دشمنان میسر می نماید و لازم بیش از پیش در این زمینه فعالیت شود./جام

انتهای پیام /