به گزارش پرنیان گیل، سرهنگ عباس بایرامی درنشست خبری با عنوان عفاف و حجاب اظهار کرد: اگر قرار بود، ازنظر اسلام، زن مسلمان اجتماعی نباشد، حجاب و پوشش برای او تعریف نمی شد.

وی با بیان اینکه درخصوصِ عفاف وحجاب آنچه که مطرح می کنیم، در برابر مقابله ی رسانه ای دنیای امروزعلیه آن است، عنوان کرد: تنها حجاب را حق زن نمی دانیم، بلکه حق جامعه است، و حضور مقتدارنه و شرافتمندانه زن درجامعه را به دنبال دارد.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان افزود: ارزشمندی و استواریِ شخصیت انسان وبه ویژه زن، به حجاب و عفاف است و زن مسلمان سیره عملی عفاف را  در رفتار، گفتار و پوشش، از حضرت زهرا(س) گرفته است.

بایرامی با اشاره به لزومِ حضور زن در اجتماع و  رعایت عفاف و حجاب از سوی وی گفت: ۲۱ تیرماه سالگرد جنایت رژیم شاهنشاهی درمورد زنان و حجاب آنها و به شهادت رساندن عده ای از زنان و مردان با غیرت به دلیل دفاع از حجاب است.

وی با تاکید براینکه هیچ روزی را سپری نکردیم که ازسویِ دشمنان و دستگاه تبلیغاتی آنان، هجمه علیه حجاب وجود نداشته باشد، تصریح کرد: برای تبیین و ترویج حجاب باید ازمدارس و مهد کودک ها کار را آغاز کرد و سپاه از همه جریان ها و جناح ها درخواست می کند که موضوع حجاب را سیاسی و جناحی نبینند و برای ترویج آن به دور از برداشت سیاسی وبا تمام توان گام بردارند.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان به حجم گسترده مسافران در گیلان اشاره و تاکید کرد: این اتفاق می طلبد که همه دستگاه ها و حتی خانواده ها نسبت به بدحجابیِ تعداد اندکی، حساس باشند و برای حل این موضوع فعالیت کنند.

بایرامی درپاسخ به خبرنگاری که درموردِ بدحجابی آقایان در سواحل دریاها و رانندگیِ بدون روسری خانم ها به ویژه مسافران که درحال تبدیل شدن به فرهنگ درمیان افراد بومی شهرمان است، گفت: سپاه برای ایجاد امنیتِ خانواده ها و فراهم کردنِ بستر استفاده از مواهب طبیعی برای آنها با خیال راحت، اقداماتی انجام می دهد و لازم است تذکر لسانی فراگیر شود.

وی سپاه را حافظِ دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و افزود: سپاه هرجا ببیند که نظام درمعرض آسیب است ورود می کند و منتظر کسی نمی ماند.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه اشتباه است که فقط این هفته را عفاف وحجاب نام گذاری کنیم، خاطرنشان کرد: همانطوری که دشمنان در همه ایام سال درحال کارکردن علیه حجاب هستند باید تمام روزهای سال، روز عفاف وحجاب باشد.

بایرامی دربخشِ دیگری ازسخنان خود از برگزاریِ یادواره سردارشهید میثم محمد بیگلو خبر داد وتصریح کرد: بسیاری از بزرگان و سرداران، حاصل تربیت شهید محمد بیگلو هستند، با اینکه طول زندگی ایشان بسیارکوتاه بود ولی عرض زندگی ایشان بسیار زیاد و پربار بود.

انتهای پیام/