به گزارش پرنیان گیل، لیلا کرم بیجاری، مسئول بسیج جامعه زنان سپاه قدس گیلان درنشست خبری با عنوان عفاف و حجاب با بیان اینکه درامتداد و سالگرد مظلومانه ترین نهضت در دفاع از حجاب هستیم، اظهارکرد: درتیرماه ۱۳۰۴ که مردمِ مشهد دراعتراض به تغییر سیاست های مربوط به حجاب به بارگاه امام رضا پناه بردند، توسط رژیم به خاک و خون کشیده می شوند وعمال رژیم پهلوی پیکرهای جان دار و زنده  را درگورهای دسته جمعی دفن کردند.

وی با اشاره به اینکه بعد از ۸۳ سال در سالگرد شهادت شهدای گوهر شاد هستیم بیان کرد: فاجعه گوهر شاد، با احساسِ مسئولیت و حمایت مردم از حجاب رخ داد.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه قدس گیلان با بیان اینکه ما پویشی را ایجاد کردیم با عنوان «حجاب من، نگاه تو، آرامش شهرما» افزود: باید حجاب را با برخورد نرمش گونه و با حوصله تبیین ودقیق و کامل تفهیم  کنیم و لازم است حجاب را تسهیل و به تدریج تبیین کرد.

کرم بیجاری با بیان اینکه ایران به عنوان یکی از چهارتمدن بزرگ جهان در عفاف و حجاب پیشتاز بوده است، گفت: ما با دردست داشتن الگوی زن سوم، چهره ای اجتماعی وکارآمد وعفیف و با حجاب از زن ارائه می کنیم.

وی از همه مسئولان دغدغه مند استان خواست در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب گام برداند و اعلام کرد: از آموزش و پرورش و متولیان امر تعلیم وتربیت می خواهیم، آئین نامه های انضباطیِ پوشش مناسب دانش آموزان در مدارس دولتی و غیردولتی و دانشجویان در دانشگاه ها را تقویت و اجرا نمایند و ازمسئولان وزارت ورزش و جوانان درخواست می کنیم درجهت برنامه ریزی مناسب برای پرکردن اوقات فراغت، از طریق ورزش وتفریحات سالم و متناسب با شئونات اسلامی جوانان اقدام نمایند.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه قدس گیلان با بیان اینکه اولین برنامه به مناسبت هفته عفاف و حجاب، افتتاح نمایشگاه بادبادک آرزوها با موضوع عفاف و حجاب با همکاری شهرداری ودر پیاده راه شهرداری رشت دیروز برگزار شد، عنوان کرد: در این هفته در نواحی مختلف، اجتماع بزرگ حافظان حریم خانواده را برپا می کنیم.

کرم بیجاری با بیان اینکه گردهمایی و تجمعِ حافظان حریم خانواده و جشن روز میلاد حضرت معصومه(س) در رشت، در روز یکشنبه ساعت ۹ شب دربقعه خواهر امام برگزار می شود، افزود: اهدای شاخه های گل به مسافران و بانوان، به ویژه بانوانِ بدحجاب در مبادی ورودی شهرها در روز پنج شنبه انجام می شود.

وی از مشارکت گسترده بانوان درنماز جمعه و قرائت بیانیه عفاف و حجاب خبر داد و گفت: همایش عفاف وحجاب وتحکیم خانواده در سالن اداره کل تعاون، توسط بسیج کارگری در روز دوشنبه، ساعت ۹ صبح برگزار می شود.

مسئول بسیج جامعه زنان دربخش دیگری از سخنان خود بر اهمیت کتابخوانی در جامعه اشاره و به همه اصحاب رسانه، توصیه کرد به معرفی کتاب خاطرات سفیر از خانم نیلوفر شادمهری اهتمام داشته باشند.

 

انتهای پیام/