به گزارش پرنیان گیل، دکتر مریم حضرتی درهمایش مسئولان پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به  اینکه درشرایط نبرد اقتصادی و روانی از سوی دشمن هستیم، اظهارکرد:  مقام معظم رهبری فرمودند: «بدترین خیانت ایجاد یاس وناامیدی در مردم است» و ما باید با امیدواری واستقامت این شرایط سخت را پشت سر بگذاریم وپرستاران می توانند هم یاس ایجاد کنند و هم امید را در جامعه رواج دهند.

وی با بیان اینکه سیاست داخلی کشورمان جدا ازسیاست خارجی نیست، عنوان کرد: درشرایط سختی است که شخصیت ها و فضائل رشد می کنند .

معاون پرستاری وزارت بهداشت افزود: پرستاران و به ویژه پرستاران گیلان بسیار قانع و صبورند و بازار را نمی بینند وبدون توجه به مشکلات اقتصادی، کار خود را انجام می دهند، زیرا معامله ی پرستاران با خداست.

حضرتی با بیان اینکه درگیلان فرصت هایِ طلایی مانند حضوردکتریوسف زاده وجود دارد، گفت: در مدت ۸ ماه درمعاونت پرستاری، یک شورای سیاستگذاری از ۳۰ نخبه پرستاری تشکیل دادیم.

وی با اشاره به تشکیل کارگروه ها برای حل مشکلات ومعضلات پرستاری تصریح کرد: خواسته پرستارها این است که کار از کارانه جدا شود و تمام اشکالاتی که در طرح قاصدک بود، رفع کردیم.

معاون پرستاری وزارت بهداشت اعلام کرد: خوشبختانه در دانشگاه گیلان مشکلات به صورت سیستماتیک و هدفمند حل می شود.

حضرتی برلزوم ایجاد حساسیت اخلاقی درسیستم برای جلوگیری از کارهای غیراخلاقی تاکید کرد و افزود: فرآیند اعلام رضایتِ آگاهانه بیماران، که هم اکنون می توانیم بگوئیم به صورت غیراخلاقی اجرا می شود، باید تغییرکند.

وی گفت: باید به بیمار تفهیم شود که چه چیزی برایش اتفاق می افتد و درحال آماده کردن این طرح هستیم، که اعلام رضایت از روی آگاهی باشد.

معاون پرستاری وزارت بهداشت با بیان اینکه الکترونیکی کردن کل سیستم درمان باید همراه با پرستاری انجام شود، تصریح کرد: طراحی و تدوین استاندارد های کار دربخش تدوین شد که به صورت آنلاین به اطلاع رسانده شود.

حضرتی از ایجاد پانسیون هایی درمناطق محروم برای پرستاران خبرداد و بیان کرد: قبلا تولیت آموزش در معاونت درمان بود، که هم اکنون به معاونت پرستاری منتقل شده است و آموزش را پرستاران  انجام می دهند.

وی افزود: دوره های جانشین پروری در۱۱ استان درحال برگزاری است که درگیلان آبان ماه برگزار می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در این همایش اظهار کرد: روند پرداختها روانتر می شود و هزینه بیمه سلامت تا ۷۰ درصد و خدمات درمانی ۳۰ درصد می شود.
دکتر شاهرخ یوسف زاده با بیان اینکه پیاده سازی برنامه های استراتژیک با رشد متوازن در دانشگاه علوم‌پزشکی گیلان درحال پیشروی است، عنوان کرد: در روزهای اول تنها انتظار از رئیس دانشگاه حل مسائل مالی بود ولی در اولین سال ۳۰  میلیارد  تراز مالی مثبت داشتیم.
وی با اشاره به اینکه کشور در جنگ اقتصادی و روانی از سوی دشمن قرار دارد، افزود: پرستاران در چنین شرایطی در خط مقدم جبهه هستند همانطور که در دوران دفاع مقدس در کنار رزمنده ها بودند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر لزوم برنامه ریزی برای بدترین شرایط ممکنی که پیش بینی می شود، تاکید کرد و گفت: این جمله سردار سلیمانی که فرصت هایی که در زمان بحران بوجود می آید بیشتر از فرصت هایی است که در زمان فرصت در اختیار داریم به شرط اینکه نترسیم و نترسانیم، را باید همیشه مد نظر داشته باشیم.
یوسف زاده تصریح کرد:  پرستاران بازوهای توانمند سیستم هستند که باعث شده است، تا امکانات و فرصت ها تلف نشود.

انتهای پیام/