به گزارش پرنیان گیل، آیت الله رسول فلاحتی درجمعِ اصحاب رسانه استان گیلان به مناسبت روزخبرنگار با گرامیداشت یاد شهدای خبرنگار اظهارکرد: رسانه ها باید برای اثرگذاری بر روی مخاطب، پیام های خود را شیوا و رسا بیان کنند و ایمن آفرین باشند و افق ها را برای مردم و مسئولان روشن و فضای امید در جامعه ایجاد کنند.

وی بر لزوم تبدیل جوّ ملتهب جامعه به فضای آرام ازسوی رسانه ها تاکید و عنوان کرد: برخی رسانه ها با وجود تو دهنی رئیس جمهور به آمریکایی ها باز هم می خواهند از آن طرف دستاوردی بیابند که نشان می دهد، این رسانه ها رسالت واقعی خود را انجام نمی دهند.
نماینده ولی فقیه درگیلان با اشاره به اینکه روحیه ی جاذبه ی رسانه ای ها باید بیشتراز روحیه ی دافعه ی آنها باشد، افزود: لازم است درکنار بیان بدی ها، خوبی ها را نیز بیان کنیم و رسانه ها درنظام مردم سالاری دینی باید درخدمت اسلام باشند و مطالباتِ رهبری را در راس مطالب وخبرهای خود قرار دهند.
فلاحتی به وجودِ سلائق سیاسی مختلف در دوره های گوناگون مدیریت کشور اشاره کرد و گفت: اگر کسی با سلیقه سیاسی متفاوت مطلبی را مطرح کرد ایرادی ندارد اما تخریب نباید صورت گیرد.
وی با اشاره به اینکه رسانه ها درخط مقدمِ پیام های سیاسی و اجتماعی هستند، بیان کرد: رسانه ها باید آگاه باشند به این موضوع که درکجای پازلِ تحولات اجتماعی و سیاسی قرار دارند.
امام جمعه رشت با بیان اینکه رسانه ها در دنیای امروز در اختیار اهداف زر و زور وقدرت ها هستند، تصریح کرد: بیان حرف های کارشناسی وعالمانه و از روی تحقیق ازسوی رسانه ها لازم است.
فلاحتی افزود: رسانه نباید تخریب کند و اگر روحیه تخریب در رسانه ای ها وجود داشته باشد، خدای متعال انتقام می گیرد و مکافات می دهد و تخریب روزی به خودِ تخریب کننده بر می گردد.
وی به فقدانِ کار رسانه ای و تبلیغاتی در موردِ فرهنگِ اجتماعی اشاره کرد وگفت: بعد از جنگ تحمیلی، عفت عمومی و فرهنگ عفاف وحجاب ترویج نشده است وضروری است، رسانه ها برای ایجاد فرهنگ عفاف و حجاب تلاش بسیار زیادی کنند.
نماینده ولی فقیه درگیلان بیان کرد: شما رسانه ای ها باید مروج آداب و سبک زندگی اسلامی درمیان مردم باشید.
فلاحتی با اشاره به اینکه مردمِ ما مشکلات فراوان معیشتی دارند، اما وضعیت، آنقدر نامطلوب نیست که مردم را ناامید کند، اعلام کرد: بسیاری ازمشکلات جامعه ما ناشی از این است که اتاق فکرِ بسیاری ازمسئولان ما تک فکری است و من همیشه متذکر شده ام که مسئولان در همه زمینه ها باید از افکار کارشناسان نیز بهره ببرند.
وی با بیان اینکه دردستگاه های استان، استراتژی برای روشن شدنِ افق و مسیر پیشرفت وجود ندارد، افزود: متاسفانه ما استراتژی در دستگاه ها وسازمان های استان نداریم و به علل و عواملی این اتفاق رخ نمی دهد.
محسن جعفری، رئیس بسیج رسانه گیلان نیزدراین دیدار با اشاره به اینکه رسانه ازمهم ترین ابزار قدرت دردنیای امروز است، اظهارکرد: رسانه چشم بینا و زبان گویای جامعه است و با قدرتی که دارد می تواند رقابت گفتمانی را دربین سایردستگاه ها ونهادها ایجاد کند.
وی با بیان اینکه دشمن با فتنه هایی که درکشور به وجود آورده است، می خواهد فضای کشور را ناامن جلوه دهد، اعلام کرد: رسانه ها درصف مقدم نبرد هوشمندانه با فتنه های دشمن، هستند.
رئیس بسیج رسانه گیلان با اشاره به وجود کانون های بسیج رسانه در۲ شهر و ۱۶ شهرستان گیلان افزود: بسیج رسانه گیلان برای سومین سال پیاپی رتبه اول کشور را کسب کرده است.
جعفری با اشاره به تولید بیش از۲ هزار و ۴۰۰ خبر در طول ده روز اربعین سال گذشته توسط بسیج رسانه گیلان گفت: ما اولین کاروان رسانه ای را به اربعین فرستادیم.
وی ازبرگزاری جشنواره ابوذر ازسوی بسیج رسانه گیلان در ماه های آینده خبر داد و بیان کرد: سال گذشته برای خواهران و همسران اعضای بسیج رسانه، جشنواره آشپزی و دوره های تیراندازی را برای خواهران و برادران بسیجی برگزار کردیم.

انتهای پیام /