به گزارش پرنیان گیل، ایرج عاشوری درجشن عید سعید غدیر خم وروزکارمند که توسط دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سالن کنفرانس بیمارستان پورسینا برگزار شد، اظهارکرد: غدیر یعنی ایستادن واز ولایت جلوتر نرفتن و پشت سر ولایت حرکت کردن.

وی با اشاره به پشت سرگذاشتن روز کارمند، عنوان کرد: ما به کارکنان علوم پزشکی سرافرازیم چرا که با بیشترین ایثار کار انجام می دهند.
معاون درمان علوم پزشکی گیلان افزود: با توجه به اینکه شرایطِ اقتصادی سخت است، برنامه هایی در دانشگاه علوم پزشکی داریم، که به وسیله آن بقیه پرداختی های کارکنان را به نحو شایسته پرداخت کنیم و مشکلات را پشت سر بگذاریم.
عاشوری با تصریح بر اینکه مشکلاتی که داریم را چند سال پیش نیز تجریه کردیم و مشکلات را پشت سر گذاشتیم گفت: نه تنها دریافتی های شما ازگذشته کمتر نخواهد بود بلکه بیشتر است وباز هم از مشکلات عبور می کنیم.
وی تصریح کرد: می خواهیم تجهیزات لازم را متمرکز خرید کنیم و مبالغ زیادی از این طریق صرفه جویی می شود.
حجت الاسلام سید حسن گل میرزاده، کارشناس مذهبی نیز دراین مراسم با اشاره به فضائل روز عیدغدیر و پشت سرگذاشتن ۴ شهریور، روز کارمند اظهارکرد: امام حسین فرموند ای مردمی که خدمت می کنید و مسئولید، حاجت های مردم به سوی شما از نعمتهای خداست از آن خسته نشوید.
وی با بیان اینکه قسمت اعظمی از کارهای ما کسب روزی حلال است به حدیثی ازپیامبر اعظم اشاره کرد و افزود: مضمون حدیث این است که اگرانسان عبادت بکند و فروعات را رعایت کند اما غذایی که برای خود فراهم می کند، حلال نباشد، کاری نکرده است و مانند ساختمانی است که درشن فرو رفته است.
این کارشناس مذهبی با تصریح براینکه امام علی(ع) سه روزه بود که قرآن خواند، گفت: پیامبرفرمود اگر همه ی دریاها مرکب و درخت ها قلم شوند و جن وانس جمع شوند نمی توانند فضائل علی(ع) را بشمارند.
گل میرزاده با اشاره به اینکه نام علی(ع) در قرآن ایمان است، عنوان کرد: حضرت علی(ع) عالم هستی را می شناسند و به آن مسلط هستند همچنانکه ما به کف دست خود مسلطیم.
وی با تصریح براینکه خدا و ۱۴ معصوم و ملائکه اعمال ما را می بیند، افزود: امام عصر(عج) اعمال و حرکات ما را می بیند و به آن واقف و آگاه است.
این کارشناس مذهبی با اشاره به اینکه اگرغدیر را درک کنیم، بسیاری از معارف را دریافت می کنیم، گفت: موقعی که موسی(ع) چهل شب از قوم خویش برای عبادت جدا شد، برای خود هارون را به عنوان جانشین انتخاب کرد.
گل میرزاده حج، زکات، نماز، روزه، ولایت را پنج پایه دین اسلام عنوان و تصریح کرد: ولایت همراه همه ی پایه ها و ارکان دین است.
وی با اشاره به آیه ای از قرآن که می فرماید، ای رسول موقع آن فرارسیده که آنچه را به تو ابلاغ کردیم به مردم برسانی که درغیر اینصورت تمام کارهایی که کرده ای ناقص است، افزود: با توجه به شرایط سخت و گرمای آن مقطع و منتظر ماندن برای کسانی که جلو رفته وعقب مانده بودند، معلوم می شود که پیامبر موضوع مهمی را می خواهند به مردم برسانند.
درپایان مراسم از کارمندان نمونه دانشگاه علوم پزشکی گیلان تقدیر شد.

انتهای پیام /