به گزارش پرنیان گیل  به نقل از روابط عمومی اوقاف، حجت الاسلام علیزاده، مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان امروز در همایش مهر تحصیلی در آستان سید جعفر آقا صومعه سرا اظهار داشت: از برنامه های امسال سازمان اوقاف با توجه به تقارن ایام محرم و بازگشایی مدارس، در کنار طرح بصیرت عاشورایی اجرای نیات واقفان خیر اندیش در حوزه کمک به دانش آموزان بی بضاعت با عنوان مهر تحصیلی است.

وی خاطرنشان ساخت: کارویژه سازمان اوقاف در آستانه سال تحصیلی با عنوان مهر تحصیلی نام گرفته که در قالب این طرح در شهرستان صومعه سرا ۲۵۷بسته لوازم التحریر به ارزش ۲۶میلیون ریال به دانش آموزان بی بضاعت اهدا میشود.

علیزاده اعلام کرد: این لوازم التحریر از موقوفه حاجی صالح نویدی تهیه شده و در اختیار آموزش و پرورش قرار میگیرد تا طبق نظر واقف بین دانش آموزان بی بضاعت گوراب زرمیخ توزیع شود.

وی در ادامه اظهار کرد: امروز همه وظیفه داریم در جامعه امید آفرینی داشته باشیم.

مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان یادآور شد: از راههای امیدواری مردم به آینده نظام، حل مشکلات مردم است.

وی اذعان داشت: اجرای نیات واقفان خیراندیش بخشی از مشکلات مردم را حل کرده و در جامعه امیدآفرینی میکند.

علیزاده با بیان اینکه سنت حسنه وقف، مددکار خوبی برای رفع موانع فرهنگی و اقتصادی جامعه است، گفت: گستره خدمات و برکات وسیع وقف برای عموم مردم شناخته شده نیست.

وی تاکید کرد: وقف نوعی همیاری اقتصادی با محرومان جامعه است.

مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان افزود: وقف می تواند برای حل نیازهای امروز و فردای جامعه بشریت گامهای بلندی بردارد.

وی اعلام کرد: اگر وقف در جامعه نهادینه شود و همه کسانی که صاحب تریبون و نفوذ هستند در حوزه ترویج وقف وارد شود وقف این ظرفیت را دارد که بخش عظیمی از مشکلات جامعه را حل کند.

علیزاده، اجرای نیات واقفان را از وظایف ذاتی سازمان اوقاف دانست و گفت: سازمان اوقاف دنبال معرفی و تعریف خودش نیست بلکه به دنبال ترویج فرهنگ وقف است.

مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان تاکید کرد: رویکرد نوین سازمان اوقاف ترغیب عموم مردم به وقف های مشارکتی و خیران به ثبت وقف جدید براساس نیازهای روز جامعه است.

در این مراسم حجت الاسلام راشدی نوری امام جمعه شهرستان صومعه سرا و حجت الاسلام جلالی امام جمعه بخش گوراب زرمیخ نیز حضور داشتند.

انتهای پیام /