به گزارش پرنیان گیل ، حجت الاسلام ستار علیزاده، مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان در دیدار مبلغان همکار در طرح بصیرت عاشورایی اوقاف گیلان با آیت الله فلاحتی، نماینده ولی فقیه در گیلان اظهار داشت: سازمان اوقاف با رویکرد انقلابی و جهادی برنامه‌های فرهنگی در مناسبت‌های ملی و دینی و انقلابی اجرا می‌کند.
وی اعلام کرد: سازمان اوقاف در سراسر کشور طرح آرامش بهاری را در تعطیلات نوروزی، سوگواره یاس نبوی را در ایام شهادت حضرت زهرا(سلام الله علیه)، نشاط معنوی را در تابستان ضیافت الهی را در ماه رمضان، اکمال دین نبوی را در عید غدیر و بصیرت عاشورایی را در محرم و صفر برگزار می کند.
مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان اظهار داشت: در طرح نشاط معنوی تابستان امسال بیش از هفت هزار نفر کودک و نوجوان در بقاع متبرکه مجری طرح ثبت نام کردند.
وی در ادامه گفت: به رسم هرساله همزمان با سراسر کشور، مراسم ویژه فرهنگی سازمان اوقاف در ایام محرم و صفر با عنوان بصیرت عاشورایی در ۵۱۰ بقعه متبرکه و آستان امام زادگان گیلان نیز برگزار می شود.
علیزاده اظهار کرد: زمان اجرای این طرح از تاریخ ۲۰ شهریور لغایت ۱۷ آبان ماه ۹۷ است.
وی خاطرنشان کرد: برنامه های بصیرت عاشورایی در دو بخش، بخش اول اجرای برنامه‌ھای فرھنگی و تبلیغی در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه و بخش دوم، اجرای صحیح و امینانه نیات واقفین در موضوعات روضه خوانی، عزاداری و اطعام برگزار می‌شود.
مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان، تجمع بزرگ لبیک یا حسین‌(علیه‌السلام)، ویژه برنامه شیرخوارگان حسینی‌، مراسم ویژه نوجوانان حسینی با عنوان احلی من العسل، اقامه نماز ظهر عاشورا، همایش رهروان زینبی و نهضت بیداری با خطبه های علوی و منشور عزت، ویژه مراسم اربعین حسینی و تجمع لبیک یا رسول الله از برنامه های طرح بصیرت عاشورایی است.
وی برپایی خیمه‌های معرفت با حضور روحانیون اعزامی از قم و مبلغان بومی را از دیگر برنامه‌های اوقاف گیلان در طرح بصیرت عاشورایی معرفی کرد و گفت: ۶۳ مبلغ اعزامی از قم و ۳۰۰ مبلغ بومی در اجرای طرح بصیرت عاشورایی با اوقاف گیلان همکاری می‌کنند.
علیزاده اضافه کرد: ۲۸ خیمه معرفت در بقاع متبرکه شاخص گیلان در ایام برگزاری بصیرت عاشورایی دایر است که از این تعداد ۱۱ خیمه ویژه کودک و نوجوان، هشت خیمه معرفت چند رسانه‌ای و ۹ خیمه هم به مشاوره اختصاص دارند.
مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان درباره اجرای صحیح و امینانه نیات واقفین در موضوعات روضه خوانی، عزاداری و اطعام، گفت: گیلان ۲۸۱ موقوفه با نیت روضه خوانی، تعزیه داری و اطعام در ایام محرم و صفر دارد.

آیت الله فلاحتی، نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه شهرستان رشت در دیدار با مبلغان و روحانیون طرح بصیرت عاشورایی اوقاف و امورخیریه گیلان اظهار داشت : تلاش مبلغان دینی که در بیان معارف دین خدا تلاش کرده اند قابل ستایش است .
وی تاکید کرد : هیچ فضیلتی بالاتر از فضیلت تبلیغ دین خدا نیست .
امام جمعه شهرستان رشت با بیان اینکه عالم در عرصه علم باید مجهز به علم و تقوا، زبان و قلم باشد، گفت: شیوه شما که تبلیغ با ابزار روز و مورد توجه نوجوانان و جوانان است بسیار عالیست.
وی خاطرنشان کرد : امروز مساجد ما از جوانان و نوجوانان خالیست که این یک تهدید است .
فلاحتی افزود : امروزه دشمنان دین خدا مردم را سوق میدهند به آزدی بی حد و حصر و دین گریزی سوق می دهند و در این عرصه وظیفه شما بسیار سنگین است .
وی اذعان داشت : در دوره کنونی که شاهد هجمه وسیع دشمنان به دین خدا هستیم ، پناهگاه ما خداست، میدان ما انقلاب و ابزار ما هم نظام اسلامی است.
نماینده ولی فقیه در گیلان تاکید کرد : ابزاری که در دست ماست در طول تاریخ شیعه در دست عالمان نبوده است.
وی همچنین یادآور شد : فعالیت در عرصه تبلیغ دین روحیه جهادی و مجاهدانه می خواهد ، امید داریم که می توانیم کاری بکنیم در این حوزه باید شیوه های مختلف را در تبلیغ دین بکار ببریم .
فلاحتی اظهار داشت : تلاش کنید شیوه های جدید و روز در عرصه تبلیغ دین را پیدا کرده و آن را بکار بگیرید .
وی اضافه کرد : در عرصه میدانی مسئولان باید جستجو کنند و مبلغان نخبه و دارای بیان و شیوه کارآمد پیدا کنند.
امام جمعه شهرستان رشت بر مطالعه مستمر در خصوص احکام و مبانی اسلام تاکید کرد و گفت : شیوه بیان در صورتی کارآمد است که از معارف دین اطلاع کافی داشته باشیم .
وی همچنین انتقال تجارب و برگزاری کارگاه آموزشی را از ضروریات فعالیت در حوزه تبلیغ خواند و گفت : برای پروژه های فرهنگی مانند ترویج حجاب، به راهکارهای عمیق و مدبرانه و با روش مندی مناسب نیاز داریم .
نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه بدحجابی دارد بیداد می کند ، گفت : در این باره و مسائل مربوط به فرهنگ عمومی جامعه باید همه مسئولان استانی را درگیر کنیم .
وی اظهار کرد : همکاری در ترویج مولفه های فرهنگی عمومی جامعه اسلامی همکاری با دین خداست .
فلاحتی همچنین گفت : شما مبلغان که اولین دغدغه شما دین خداست باید در عرصه میدانی بیشتر به ترویج فرهنگ اسلامی و ارزشهای دینی در جامعه کمک کنید .

انتهای پیام /