به گزارش پرنیان گیل، در ادامه فشارها به ایران برای محدود کردن سن ازدواج، بی بی سی فارسی اهداف ظاهری این مساله را از نظر سازمان ملل بازگو کرد.

در آغاز گزارش، رسانه دولتی بی بی سی فارسی با مرتبط کردن مساله “فقر” با ازدواج زیر ۱۸ سال، به تحقیر افرادی دست زد که در این سن ازدواج کرده اند فارغ از اینکه موفق بوده اند یا نه.

این رسانه در ادامه دلیل حمایت خود از اعمال محدودیت برای سن ازدواج را چنین بازگو کرد: دنیای امروز تغییر کرده و از حقوق افراد حمایت می کند. در ایران سن قانونی که عرف آن را ۱۸ سال می داند در بسیاری از موارد به رسمیت شناخته شده، مثل بازکردن حساب بانکی، رای دادن و یا انجام هر گونه معامله.

برخلاف این تغییرات شگرف در دنیای امروز اما یک چیز بدون تغییر مانده و آن نگاه از بالا و قیم مآبانه غربی ها به موضوعات انسانی در کشورهای دیگر است. همین نگاه بود که با شعار هدیه دادن دموکراسی و آزادی، به عراق و افغانستان لشکرکشی کرد و نتیجه ای جز مرگ، ناامنی، جنگ و اشغال به بار نیاورد.

ادامه گزارش بی بی سی با یک توهین دیگر به دختران همراه شد و دخترانی که در سن زیر ۱۸ سال ازدواج کرده اند، قربانی خوانده شدند، با این حال در بخشی از این گزارش ویدئویی، زوج ایرانی جوانی به تصویر کشیده می شوند که اکنون بزرگ سال شده اند و از ازدواج در سن پائین می گویند و خوشبختی نه قربانی شدن.

لینک دانلود

استناد به آمار ۶ ماهه ثبت احوال:

گزارش رسانه سلطنتی انگلیس همچنین مستند به آمار و ارقام رسمی ازدواج طی ۶ ماه هم شده، می آورد: اما تعداد ازدواج های ثبت شده هم کم نیست!

۲۹ مورد کمتر از ۱۰ سال

۱۱۷ مورد ۱۰ تا ۱۴ سال

۱۴۵ مورد ۱۵ تا ۱۹ سال

بر اساس این آمار طی شش ماه تنها ۴۵۱ مورد ازدواج در سن زیر ۱۰ سال تا سن ۱۹ سال(!) رخ داده. اگر این آمار در کنار عدد رسمی ۱۱ میلیون جوان مجردی که وقت ازدواج آنها رسیده یا گذشته، قرار گیرد تازه متوجه خواهید شد این رسانه ها روی تقریبا هیچ تمرکز کرده اند.

آمار میلیونی جوانانی که سن ازدواج را رد کرده اند دیده نمی شود اما روی ۴۵۰ ازدواج که تعدادی از آنها هم بالای ۱۹ سال است، جنجال سازی می شود.

عجیب تر اینکه وقتی بی بی سی با ارائه آمار رسمی دست خالی خود را رو می کند، برای فرار از چالش خودساخته به آمارهای مبهم، غیررسمی و نیازمند اثبات پناه برده، و مدعی می شود: بسیاری از ازدواج های اینچنینی هرگز ثبت نمی شود.

سخن گفتن از آمارهای غیررسمی در کنار آمارهای رسمی از نگاه مراکز آماری فاقد ارزش است.

میانگین جهانی بالاتر از ایران

یافته های بی بی سی همچنین نشان می دهد، سالانه ۱۵ میلیون نفر در جهان بنابر تعریف غرب از کودک، زیر سن ۱۸ سال ازدواج می کنند.

این عدد ثابت می کند آمار ازدواج در سن زیر ۱۸ سال در ایران بسیار پائین تر از میانگین جهانی است.

آمار این نوع ازدواج در ایران کمتر از آمریکا

جالب اینجاست ایران در حالی در کانون این تحمیل های فمینیستی است که کشور آمریکا به عنوان بزرگترین مدعی حقوق بشر و حقوق زنان، وضعیتی به مراتب شکننده تر دارد.

ایندیپندنت، که مانند بی بی سی رسانه ای انگلیسی است طی گزارشی درباره آمریکا فاش می کند: ‏سالانه ١٣ هزار کودک در آمریکا ازدواج مى کنند. دختران گاه ١٠ ساله، پسران گاه ١١ ساله. در ١۵ سال گذشته ٢٠٠ هزار کودک در این کشور ازدواج کرده است.

بی بی سی در آخر فیلم گزارشی خود، از ماموریت سازمان ملل به عنوان ضمیمه برنامه خود استفاده کرده و می گوید: هدف صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل به دنبال کاهش ازدواج نیست بلکه دادن حق به کودکان برای تحصیل و بلوغ فکری در کنار بلوغ جنسی پیش از پذیرفتن مسئولیت ازدواج است.

دادن حق تحصیل به کودکان از سوی برنامه سازان در سازمان ملل و نهادهای حقوق بشری با پشتوانه زور و الزام همراه است همچنان که محدود کردن حق ازدواج جزو برنامه های اجباری و الزامی این سازمان هاست.

از بد حادثه تاکنون این برنامه ها به بلوغ فکری افراد منجر نشده، اما کودکان را با بلوغ جنسی زود مواجه کرده که به اعتقاد روانشناسان و جامعه شناسان غربی، خانواده و جامعه را با سیلی از آسیب های روحی، روانی و اجتماعی درگیرکرده است.

برخلاف این تلاش های ویرانگر، یک فرمول اساسی و ریشه ای هم نادیده گرفته شده، براساس این فرمول: باید بین بلوغ جنسی و ازدواج کمترین فاصله وجود داشته باشد اما برعکس این مساله غربی ها با برنامه های ضدفرهنگی در ایران بلوغ جنسی را به سنین پائین کشیده اند و از سوی دیگر می خواهند سن ازدواج را بالا ببرند تا جوان ایرانی در طوفان غرایز جنسی بدون پناه بماند.

امروزه در غرب به لطف حمایت قوانین از حقوق، حق ازدواج نابودشده اما در عوض حق ازدواج با حیوانات، حق رابطه جنسی با آنها، حق همجنس بازی، ساخت انواع ابزارهای جنسی، حق رابطه جنسی با ربات ها بجای آن نشسته است. دختران بدون آنکه ازدواج کنند، باردار می شوند و سن حاملگی به زیر ۱۴ سال در برخی از کشورهای غربی کشیده شده، آیا از نگاه بی بی سی اینها قربانی نیستند؟

در اثر همین فشارها و جنگ های روانی هم چندی پیش فراکسیون زنان مجلس طرحی تحت عنوان افزایش حداقل سن ازدواج از سن ۱۳ سال به ۱۸ سال را به مجلس برد. در حالی که قانون تسهیل ازدواج جوانان ۱۱ سال در حال خاک خوردن است.

ورود به حوزه خصوصی و شخصی افراد

برخلاف این مسایل مردم اختیار دارند در مورد زمان ازدواج و فرزند آوری خودشان تصمیم بگیرند و عرف هر منطقه‌ای ممکن است، متفاوت باشد.

اجبار برای شما خوب است برای ما بد است، اما ما اجباری نداریم، قانون الزامی است

اگر قرار است در موضوعی مانند حجاب و پوشش خود مردم تصمیم بگیرند، چرا در موضوع سن ازدواج، این رسانه ها، جریان ها و دولت ها برای افراد تصمیم  می گیرند و برای مجلس نمایندگان کشورها تصمیم سازی کنند.

این جریان و رسانه هایشان سال هاست جمهوری اسلامی را متهم به اجباری کردن حجاب می کنند در حالی که خود بصورتی کاملا قیم مآبانه به دنبال محدودسازی دختران و پسران با تعیین سن ازدواج و اجباری کردن حداقل ۱۸ سال برای ازدواج آنها هستند، امری که کاملا با آزادی افراد و حقوق آنها در تضاد است.

با این حال باید یادآور شد موضوع حجاب در ایران الزامی است نه اجباری مانند قوانین تمام کشورهای جهان. چرا که اجبار یک امر غیرمنطقی است اما الزام دارای منطق و پشتوانه عقلی و عرفی است.

جالب تر اینکه در غرب هم اکنون روی سن ۱۶ تا ۱۸ سالگی بحث دارند.

امروزه بحرانی در انگلستان وجود دارد تحت عنوان بچه‌های بچه‌دار، که بخاطر آنکه اجازه ازدواج ندارند نمی دانند با بچه های تولدیافته از بارداری های نامشروع خود چه کنند. در بسیاری موارد دیده شده به محض تولد فرزند را می کشند یا به سراغ سقط جنین می‌روند.

و در حالی مجلس کشورمان اصرار دارد که برنامه سازمان های بین المللی غربی را اجرا کند که در ماده یک کنوانسیون حقوق کودک آمده حداقل سن ازدواج ۱۸ سال است مگر اینکه سن بلوغ به موجب قانون کشورها کمتر تشخیص داده شود، یعنی خود متن کنوانسیون به قانون داخلی کشورها ارجاع داده و آن را پذیرفته است.

در همین راستا انگلستان سن ازدواج را ۱۶ و اتریش ۱۵ قرار داده است و WHO بهترین سن تولد فرزند را ۳۵-۱۸ می‌داند در حالی که مراحل ازدواج و سپس بارداری و تولد فرزند از مدت ها قبل از ۱۸ سالگی آغاز شده است.

با وجود این تسامحات در نسخه های غربی، فریادهای گوشخراشی مانند «ازدواج زیر ۱۸ سال کودک آزاری است و تجاوز به دختران محسوب می­‌شود»، «ازدواج زیر ۱۸ سال از مصادیق نقض حقوق انسانی است و مغزهای متحجر حاکم بر جامعه ما آن را ایجاد کرده‌­اند!» که از سمینارهای فمنیست ها در ایران شنیده می شود تنها به دنبال دو قطبی کردن جامعه، به زیر سوال بردن نیازهای غریزی مردم و زمینه سازی برای تداوم و تشدید تحریم ­ها علیه ایران است.

اولویت های این عده بجای تسهیل ازدواج جوانان حمایت از زنان تن فروش، حضور زنان در ورزشگاه های مردانه در عین بی تماشاگر بودن ورزشگاه های زنان، تغییر قوانین ازدواج و طلاق و حضانت است.

مجموعه این قوانین دیکته شده آنها موجب تاخیر در ازدواج، شیوع رابطه های غیرقانونی، بارداری های نامشروع، و دهها مساله دیگر شده است.

بر اساس نظر مراجع تقلید هم، بلوغ عقلی برای یک ازدواج لازم و ضروری است و هر فردی با هر سنی اگر بلوغ عقلی نداشته باشد ازدواج او غلط است./جام نیوز

انتهای پیام/