به گزارش پرنیان گیل، با اعلام قطعی نامزدی ۳ زن دیگر برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تعداد زنانی که به دنبال صندلی ترامپ هستند به ۶ نفر رسید.


تاکنون تولسی گابارد نماینده دموکرات کنگره آمریکا و الیزابت وارن نماینده مجلس نمایندگان و سناتور «کامالا هری به طور رسمی نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را اعلام کردند.
در حالی که این سه زن دموکرات برای حضور در رقابت های ریاست جمهوری نامزد شده اند شخصیت های شناخته شده تری مثل «میشله اوباما» و «آنجلیا جولی» هم برای حضور در انتخابات آماده می شوند.
آنجلینا جولی هنرپیشه ۴۳ ساله سرشناس هالیوود در اظهاراتی احتمال حضور در سیاست را رد نکرده و گفته بود: هدف من کمک به مردم است. احتمال نامزد شدنم در انتخابات ریاست جمهوری وجود دارد. هر جا احساس کنم به من نیاز است حضور دارم.
از سوی دیگر همسر باراک اوباما یعنی میشله اوباما، دریک نظر سنجی جدید شانس بیشتر نسبت به هم حزبی هایش برای رقابت با ترامپ دارد. و نوشتن کتاب خاطراتیش یکی تز نشانه هایی است که برخی معتقدند که این کار برای آماده سازی مقدمات جهت نامزد شدن در انتخابات ۲۰۲۰ است.
اما بیشتر از همه زنانی که شانسی برای حضور در کاخ سفید دارند هیلاری کلینتون توانایی رقابت جدی با ترامپ را دارد و در انتخابات ۲۰۱۶ هیلاری تنها با اختلاف رای الکترال از رقابت با ترامپ باز ماند و بعد از گذشت ۴ سال به فکر گرفتن انتقام از رقیبش است.
تاکنون چندین شخصیت احتمال حضور کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری را جدی دانسته اند که یکی از آنها جف زلنی خبرنگار سی ان ان در کاخ سفید است که گفته است: کلینتون به تازگی به مردم گفته که احتمال نامزدی وی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ میلادی هنوز پابرجا است. علاوه بر زنلی، مشاور کلینتون ها (بیل و هیلاری) اعلام کرد که هیلاری کلینتون وزیر خارجه اسبق آمریکا به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری حضور می یابد./مهر

 

انتهای پیام/