به گزارش پرنیان گیل، گروه کوهنوردی شهید مدافع حرم شهید مسافر به مناسبت ایام شعبانیه به غار دیورش از توتکابن رودبار رفته و این منطقه بکر و زیبا را ضمن پیشنهاد به همگان پیمودند.

معرفی مکان :

جنگل نورچشمه و غار دیورش کجاست؟

در منطقه جنگلی روستای دیورش از توابع شهرستان رودبار غار آبی ‌ای قرار دارد که مانند آن را در کم‌تر جایی می‌توان دید؛ غاری پر از آب سرد و آرام که به سمت داخل زمین قرار گرفته است. باید از یک مسیر جنگلی پر از سنگ‌های کوچک و بزرگ بگذرید تا غار دیورش را در اعماق زمین کشف کنید.
جنگل نورچشمه و غار دیورش چرا خاص است؟

جنگل‌های سرسبز با آب و هوای بی‌نظیر، چشمه‌ای پرآب در دل آن، کلبه‌هابی چوبی و در نهایت کشف غاری پرآب، تجربه‌ای منحصر به فرد خواهد بود.
در جنگل نورچشمه و غار دیورش چه می‌بینیم؟

بعد از این‌که به روستای دیورش در چند کیلومتری شیرکوه رسیدید، با قدم زدن در مسیر پاکوب جنگل و گوش سپردن به صدای پرندگان به نورچشمه خواهید رسید. در مسیر، دورنمای قله درفک را خواهید دید. برای رسیدن به غار باید از یک مسیر سنگلاخی و شیب‌دار بگذرید. البته این مسیر ارزش آن را دارد که سختی‌اش را به جان بخرید؛ چراکه یک غارنوردی مهیج پیش رو خواهید داشت. این غار به سمت داخل زمین قرار دارد و آب آن بسیار سرد و آرام است. عمق آب در این غار زیاد است؛ تا جایی که برای پیش رفتن در آن باید شنا بلد باشید. جالب است بدانید در کنار این غار حفره‌ایست که خفاش‌ها در آن خانه دارند.

در ضمن وقتی سیاحت و عبادت را تلفیق کنی زیباییها بهترین رخداد را به نمایش می گذارند.

انتهای پیام /